ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

MATSO OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

31 OCAK 2017

Yönetim Kurulu başkanı

Ahmet BOZTAŞ

 Değerli Meclis Üyeleri;

2017 yılının ilk Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz. 2016 yılına da yoğun bir çalışma temposunda girmiş bulunmaktayız. Yaptığımız çalışmalar konusunda bilgiler vermek istiyorum.

Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Ortaklık Kültürü Eğitimi

Odamızüyelerine yönelik Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Ortaklık Kültürü Eğitimi düzenleyerek 2016 yılı eğitim çalışmamızı noktaladık.

Çelik’in Ziyareti

Odamızı, AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ziyaret etmiştir. MASİAD Başkanı Turgay Akar ve MASİAD Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarete AK Parti Manavgat İlçe Başkan Vekili Yusuf Halimoğlu ve partililer de katılmışlardır. TOBB’a bağlı Odaların üyelerinin de Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatiflerine üye olmasının yolunun açılması, devlet teşvik ve desteklerinden daha fazla yararlanması ve Manavgat’a KOSGEB Temsilciliği’nin açılması konularındaki taleplerimizi Çelik’e rapor halinde sunduk.

Ticaret Sicil Harçlarının Odaya Yatırılması

Odamızın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile yaptığı ısrarlı girişimler sonucu üyelerin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına vergi dairesi ya da bankaya yatırdıkları ticaret sicili harçları için zaman kaybı olmadan Oda bünyesinde alınabilmesinin yolu açılmıştır.

Girişimcilik Eğitimleri

Odamız ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde girişimci adaylarına yönelik, 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitim'leri yapılmaya devam etmiştir.

OTED Ziyareti

 

Otel Temizlik Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (OTED) Manavgat Şubesi 2. Başkanı Serap Şen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Kafa, Şenay Özen ve Süleyman Yeniçıktı Odamızı ziyaret etmişlerdir. Ziyarette çalışma hayatındaki sorunlar dile getirilmiştir. OTED, ziyarette ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ Fuarı’na desteğini açıklamıştır.

OSMED Ziyareti

Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitim Derneği (OSMED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı Odamızı ziyaret etmiştir. Ziyarette  Odamız ve Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile 12-13-14 Ocak tarihlerinde Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan  “Ne Varsa Manavgat’ta Var” Fuarı konuşulmuştur.

MAD Ziyareti

Manavgat Aşçılar Derneği (MAD) Başkanı İsmail Karataş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret etmişlerdir. Ziyarette 12-13-14 Ocak tarihlerinde MATSO ve Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile gerçekleşecek olan “Ne Varsa Manavgat’ta Var” Fuarı ve sivil toplum kuruluşlarının ekonomik gelişmedeki rolü üzerinde durulmuştur.

‘3.Ne Varsa Manavgat’ta Var’ Fuarı

Odamız, Manavgat’ın ticaret hacmini büyütmek amacıyla, alıcı ve tedarikçi firmaları ‘Manavgat’ın Parası Manavgat’ta Kalmalıdır’ teması altında 3. Kez düzenlenen Ne Varsa Manavgat’ta Var Fuarında bir araya getirmiştir. Manavgat Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği ve ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği fuar, yoğun ilgi görmüştür.

TGYD’nin Ziyareti

Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği’nin (TGYD) Başkanı Hamza Yalçın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret etmişlerdir. Ziyarette 12-13-14 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan “Ne Varsa Manavgat’ta Var” Fuarı konuşulmuştur.Sivil Toplum kuruluşları ve derneklerin Manavgat için önemine değinen Başkan Boztaş, Manavgat’ta kurulup ülke geneline yayılmaya başlayan Gastronomi Yöneticileri Derneği’nin İlçe için gurur verici olduğunu belirtmiştir.

Ne Varsa Manavgat’ta Var Etkinliği

 

Odamız ve Manavgat Belediyesi işbirliği, sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile İlçe ticaretinin canlandırılması için organize edilen "NE VARSA MANAVGAT’TA VAR" etkinliğinin açılışı Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, siyasi parti, STK temsilcileri, Manavgat protokolü ve yoğun bir katılımla Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. Manavgat’ın Parası Manavgat’ta Kalmalıdır, sloganı ile yapılan etkinlik 3 gün sürmüştür. Bu süreçte başta konaklama tesisleri olmak üzere toplum alım yapan firmalarla tedarikçi firmalar ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmiştir.

Şirket Kuruluşlarında Tek Durak Ofis

Oda YönetimimizinTürkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile yaptığı ısrarlı girişimler sonuç vermiştir. Yönetimimiz üyelerin şirket kuruluşu ve benzeri konularda birçok kurum kuruluşa giderek zaman kaybı yaşamasını önlemek amacıyla 2014 yılından bu yana birçok girişimde bulunmuştur. Girişimlerden birisi daha sonuçlanmıştır. Artık şirket kuruluşlarının tek kalemde odalarda yapılmasının önü açılmıştır.

Kanal V’de Manavgat Tanıtımı

Tanıtım çalışmaları kapsamında Kanal V Televizyonu’na Manavgat ve ülkemiz ekonomisi ile ilgili bilgiler verdik.

EMITT 2017 Turizm Fuarı

26 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında,  İstanbul’da, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen EMITT Turizm Fuarı; tatilin her türü için yurt içi ve yurt dışından farklı ve çok sayıda alternatif sunmuştur. Fuara kurumsal olarak stand açan Odamız, Manavgat Turizm Destinasyonu’nu tanıtmıştır. Fuarda, Odamızın standı ve Manavgat Turizm Destinasyonu büyük ilgi görmüştür.

Slovakya 2017 Turizm Fuarı

26-29 Ocak 2017 Tarihleri arasında düzenlenen Slovakya 2017 Turizm Fuarı’na katılarak Manavgat Turizmi’nin tanıtımı için kurumsal olarak stand açtık. Fuarda başarılı bir tanıtım çalışması gerçekleştirilmiştir.

 

 

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2869, toplam 4393511 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net