ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nejat Deniz makamında ziyaret etti. Ziyarette Antalya SGK İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şengül ve Manavgat SGK Müdürü Ali Duru yer aldı.

 Manavgat’ta işyeri sayısı 40, sigortalı çalışan sayısı 47 ilden fazla

 Manavgat’ın ekonomik durumu ile ilgili bilgiler veren Boztaş, kentin istihdam gücüne dikkat çekerek, Türkiye’nin açıklanan Haziran ayı verisine göre, Manavgat’ın sigortalı işçi çalıştıran işyeri sayısı ile 81 ilin 40’ından yani yüzde 49,4’ünden daha fazla olduğu kaydetti.

Açıklanan Haziran ayı verilerine göre, Manavgat’ın sigortalı çalışan sayısı ile ise 81 ilin 47’sinde daha fazla bir potansiyele sahip olduğunu altını çizen Boztaş, “ yani yüzde 58’inden daha fazladır. Manavgat’ın haziran ayındaki sigortalı çalışan sayısı 77.394’tür. Manavgat, iş, aş, umut, ekmek kapısıdır.Hem bölge hem ülke ekonomisi açısından önemli bir ekonomi kentidir” dedi.

Ekonomi dünyasına ilgi gösteriyorsunuz

SGK ile her zaman  kurumsal işbirliklerinin iyi olduğunun altını çizen Boztaş,  , “Ekonomi dünyasına her zaman ilgi gösteriyorsunuz. Taleplerimize cevap vermeye çalıştınız. Bu desteğiniz turizmde yaşanan kriz döneminde gördük. Teşekkür ediyoruz“ şeklinde konuştu.

MATSO İle ortak çalışmada bir araya geliyoruz

Antalya SGK İl Müdürü Nejat Deniz de yaptığı konuşmada Manavgat’ın ekonomideki gücünün önemini bildiklerini ifade ederek ilçenin ekonomik yapısını geliştirmek amacıyla MATSO’nun başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu vurguladı. Zaman zaman MATSO ile ortak çalışmalarda bulunduklarını, bir araya geldiklerini, görüş alışverişi içinde olduklarını belirten Deniz bu diyalogdan son derece mutlu olduğunu kaydetti. Deniz, iş dünyası ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini söylerken misafirperverliği için Boztaş’a teşekkür etti.

 

 

 

 

 
Bu haber 561 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3039, toplam 4009240 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net