ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteğiyle Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) ziyaretçilerine kapılarını açıyor. MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş düzenlediği basın toplantısında YÖREX’in ziyaretçilerine kapılarını 9.kez açacağını belirterek “24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya'da, ANFAŞ Fuar alanında gerçekleşecek fuara 72 ilden kurum, oda, borsa ve ilgili firmalar katılırken yaklaşık 200 bin ziyaretçi hedefleniyor” dedi.

YÖRESEL ÜRÜNLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN ÖNEM BİR ORGANİZASYON

YÖREX Anadolu’da yetişen bütün yöresel değerlerimizi, ülkemizin bütün renklerini bir araya getirdiğine vurgu yapan Boztaş, her geçen daha da büyüyen fuarın yerel ve yöresel değerlerin ekonomiye kazandırılması için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti. Boztaş, YÖREX’le bir yandan ürünlerin tanıtımını yaparken, diğer yandan bu ürünlerin markaya ve ticari değere dönüşmelerine katkı sağladıklarını ifade etti.

FUAR YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİN MARKALAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ

Manavgat’ın turizmden sonra en önemli ikinci ekonomik geliri tarım olduğunun altını çizen Boztaş, “Kentimiz de yetişen yöresel ürünlerinin tanıtılarak markalaştırılması için YÖREX fuarı da çok önemli bir katkı koymaktadır. Yöresel ürünlere coğrafi işaret almak ve markalaşma açısından çok önemlidir. Yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak, yöresel ürünlerin üretimini ve katma değerini artırmak, yöresel ürünleri üreten işletmelerin üretim kapasitesini en üst seviyeye çıkarmak, yöresel ürünlerle kamuoyunu buluşturarak yerel ve milli üretiminin öneminin altını çizmek ve yörelerin tanıtımını yapmak, fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor” dedi.

MATSO OLARAK FUAR HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIK

“MANAVGAT’IN TADI VAR” 

MATSO olarak fuarda yapılacak tanıtım çalışmaları için titiz bir çalışma yürüterek çalışmaları tamamladıklarını anlatan Boztaş, “Manavgat ürünlerinin yer aldığı şık tasarımlı MATSO standında Manavgat bölgesinde yetişen 9 ürünü tanıtacağız. Fuara kentimiz yetişen yöresel ürünlerimizin kendisine has aroması ve tanıdını anlatmak amacıyla   “Manavgat’ın tadı var”  sloganı ile katılıyoruz”

“BİZİM TADIMIZ BAŞKA”

“Ürünlerimizin tanıtımını yaparak marka haline getirilebilmeyi hedeflemiyoruz.Bizim tadımız başka” diyoruz. 9’cusu gerçekleşen YÖREX Fuarına son 5 yıldır ciddi hazırlıklar yaparak katılmaktayız”

 

MATSO, YÖREX'TE MANAVGAT'IN 9 YÖRESEL ÜRÜNÜNÜ TANITACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi görsel olarak çok güzel bir stant hazırlandığına değinen Boztaş, “standımızda Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu ürünlerimizi tanıtacağız. Ürünlerimize coğrafi işaret almak için bu tür fuarların önemli olduğunu düşünüyoruz. . Manavgat, markalar şehri için güçlü bir potansiyele sahip. Biz de bu gücümüzü fuarda en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız” diye konuştu.

 

STANDIMIZDA GÖRSELLİK, ÜRÜNLERİMİZDE ZENGİNLİK OLACAK

Boztaş şunları söyledi; “Geçmiş yıllarda olduğu gibi iyi hazırlanıyoruz, Manavgat'ın ekonomik gücünü, yöresel değer ve ürünlerini en iyi şekilde tanıtacağız. Her yıl ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi standımıza ve yöresel ürünlerimize. Standımızın görselliği, ürünlerimizin zenginliği ile bu yıl da ilgi odağı olmaya devam edeceğiz. Bu büyük buluşmaya iyi hazırlandık. Yöresel ürünlerimiz görücüye, Türkiye ile buluşmaya çıkıyor."

 

HERKESİ STANDIMIZA VE FUARA BEKLİYORUZ

“Fuara ilgi her geçen yıl artıyor. Fuar gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı ile her yıl büyüyen bir fuar. Bu yıl da fuara geçen yıla göre daha fazla ilginin olacağını düşünüyorum. Herkesi fuara davet ediyoruz. Üyelerimizi, Manavgatlıları, herkesi standımıza ve fuara bekliyoruz."

 

 
Bu haber 514 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 4297, toplam 5008288 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net