ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

MATSO’DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası  (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Boztaş toplantıda yaptığı konuşmada Oda üyelerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla dijitalleşme yönünde önemli adımlar atmaya başladıkları belirterek dijital sistemin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile birlikte entegreli bir şekilde çalışacağını ifade etti.  Çağımız ve bulunduğumuz yüzyılda internet ve dijital teknolojinin yaşamın her alanında etkisini gösterdiğini ifade eden Boztaş, tüm kurum ve küresel aktörlerin bir adım öne çıkabilmek için dijital sisteme geçmeleri gerekmektedir.  Bizde MATSO olarak dijital dönüşümE başladık” dedi.

E-MATSO

E- MATSO sistemine geçtikleri andan itibaren Oda üyelerinin MATSO’dan alacakları belgeleri Oda’ya gelmeden elektronik ortamda almaya başladıklarını belirten Başkan Boztaş,  “günümüzde iş dünyası zamanla yarışıyor. Zaman her üyemiz için çok önemlidir. Hedefimiz zamanla yarışan iş insanlarının işlerini kolaylaştırmaktır. Üyelerimiz işyerinden yada dünyanın her hangi bir yerinden internet sistemimize girerek herhangi bir kurum için ihtiyaç duyduğu evrağı, ilgili resmi kuruma anında elektronik ortamda iletilebiliyor. Aynı evrağı istemeleri halinde ıslak imzalı olarak da adreslerine gönderebiliyoruz. Faaliyet belgesi, oda sicil sureti,  ortaklık teyyid belgesi, ihale durum belgesi başta olmak üzere odamıza ait tüm belgeler bu sistemden ücretsiz olarak alınabiliyor. E- MATSO ile üyelerimize internet sitemiz üzerinden aynı zamanda aidatlarını elektronik ortamda ödeme imkânı da sunduk ”dedi.

BELGELERİNİZ ARTIK BİR TIKLA ELİNİZDE

Oda üyelerinin E- MATSO sistemine geçilmesinin ardından alacakları belgeleri MATSO’ya gelmeden elektronik ortamda alabileceklerini ifade eden Boztaş, “üyelerimizin alacakları belgeler bir tıkla ellerinde olacak”

 ÜYELERİMİZ 7/24 BELGE ALABİLİRLER

“Üyelerimiz istedikleri belgeleri sistemden 7/24 alabilirler. MATSO olarak üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak amacıyla geçtiğimiz e-MATSO ile Türkiye’de bu sistemi uygulayan ilk odalar arasındayız” diye konuştu.

SÖZ VERDİK YAPTIK

Nisan ayında gerçekleşen Oda seçimi öncesinde E- MATSO’ya geçeceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatan Boztaş, seçimin ardından 3 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen sistemi uygulamaya başladıklarını söyledi. Boztaş, “seçim öncesinde söz verdik seçimin ardından gerçekleştirdik. Sistemle birlikte üyelerimizin zamandan tasarruf sağlamaları konusunda hizmete sunulan elektronik belge sisteminin hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

SİSTEME ÜYE OLMANIZ GEREKİYOR

Oda üyelerinin sistemden yararlanabilmesi için E-MATSO’ya üye olmaları gerektiğini vurgulayan Boztaş, “ sisteme sadece Oda üyelerimiz kayıt olabilmektedir. Sisteme kayıt yaptıran üyelerimizin cep telefon numarasının güncel ve sisteme kayıtlı olması gerekmektedir. Kayıt olurken doğrulama kodu şirket yetkilisinin cep telefonuna gönderilecektir. Cep telefona gelen kod ile sisteme girip şifre oluşturarak sistemi kullanabilecektir. Sisteme kayıt olduktan MATSO’dan alacakları belgeleri Oda’ya gelmeden elektronik ortamda aldıkları gibi üye aidatlarını ödeyebileceklerdir” dedi.

 
Bu haber 349 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3903, toplam 4249699 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net