ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

“Manavgat’ta İş Var” sloganı ile gerçekleştirilen istihdam fuarının açılış töreni İdlib’te 33 askerin şehit edilmesi nedeniyle kısa bir programla gerçekleştirildi. “Manavgat’ta İş Var” sloganı ile gerçekleştirilen istihdam fuarının açılışına Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda ve Sivil toplum kuruluşları başkanları, protokol ve kalabalık bir topluluğun katılımı ile gerçekleşti.

Türk askerine uzanan elleri kıralım sonucunda aç kalınacaksa kalalım

Açılış konuşmasını MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş yaptı. Başkan Boztaş dün akşam saatlerinde 33 askerin şehit edilmesi gibi acı haber aldıklarını belirterek “Yüreğimiz yanıyor, 33 tane şehidimiz var, gazilerimiz var. Allah rahmet eylesin, cennetleri mekan olsun, Peygamber efendimize komşu olsunlar. Yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Yüce Türk milletine sabrı cemil niyaz ediyorum. Her şeye rağmen bunun kökü kazınmalı, Türk Milleti’ne Türkün Askeri’ne uzanan bu eller, kollar kırılıncaya kadar nereye kadar gidilmesi gerekiyorsa oraya gidilmeli. Bunun sonucunda aç kalacaksa kalalım. Bunun karşılığı mutlaka verilmeli” dedi.

İçimiz yanarken böyle bir program yapamayız

Böyle bir durumda açılış programı yapmanın zorluğun vurgu yapan Başkan Boztaş, “Böyle bir ortamda bir toplantı yapıyoruz maalesef ama yapmak durumundayız, hayat da devam ediyor.  İstihdam fuarımız, iş arayanlarla işçi arayanları bir araya getirdiğimiz bir fuar. Sayın valimizin başkanlığında konuyu istişare ettik. Programımızı çok kısa yapacağız, açılış seremonisi yapmayacağız, kurdele kesimi gerçekleştirmeyeceğiz. Başsağlığı dileklerimizi iletmek için buradayız, bu durumu anlatalım diye buradayız. Sonrasında ikili iş görüşmelerini başlatmak üzere buradan toplantı salonuna geçeceğiz. Daha farklı şeyler düşünmüştük, Manavgat’ın istihdamını konuşalım, neler yapalım, bunları konuşmak istemiştik. Böyle bir durumdayız, içimiz yanarken böyle bir program yapamayız” diye konuştu.

Zor bir gece geçirdik

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 33 askerin şehit edilmesi nedeniyle zor bir gece geçirdiklerini belirterek “Gönlümüz dilerdi ki, coşkuyla, heyecan içinde, geleceğe umutla bakar bir şekilde bu etkinliğimize start verelim ve bir neticeye ulaştıralım ama son derece zor bir gece geçirdik. Hepimizin gerçek anlamda yüreği yandı, hepimizin dua ettiği, bu acının çoğalmadığı, şehitlerimizin artmadığı bir sabah olur diye hepimiz dua ettik”

Programı kısıtladık

“Bu ülke için şehitlerimiz varken bu etkinliği en doğru olan kısıtlamaktı. Onun kararı verildi. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabırlar diliyorum, yaralılarımıza, güvenlik güçlerimize, askerlerimize güç diliyorum, sağlık diliyorum” dedi.

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ise 33 askern şehit edilmesi nedeniyle programı kısa kestiklerini kaydederek  şunları söyledi; “açılışımızı büyük bir coşku ile yapmak isterdik ama gelen haberlerle yüreklerimiz yandı. Bu nedenle kısa kesmeye karar verdik ama istihdam etkinliği olacak.

Millet olarak metanetimizle bütün zorlukları aşarız

 Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak sabrımızla, metanetimizle bütün zorlukları aşmasını bilmişizdir. Bu konuda geçmişimize bakmak yeterlidir. O yüzden ben bütün vatandaşlarımıza metanet diliyorum, sabır diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tüm Türk Milleti’nin başı sağ olsun.

Sabırla zorlukları aşan bir milletiz, bunun yanında da çalışmaktan hiç vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Başımızda 10 yıldır süren bir drama, dünyanın bakışı çok vahşice ve insafsızca. Bu bizim içimizi kanatıyor ama çok da yapılacak bir şey yok. İnşallah bu vahşet çok kısa zamanda sona erer. İnsanlık tarihine geçen bu dram sona erer. Ben yaşasın zalimler için cehennem diyorum” diye konuştu.

Yüreğimiz yandı

Daha sonra kürsüye gelen Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin yaptığı konuşmada dün akşam saatlerinden bu yana Türkiye’nin yüreğinin yandığını belirterek 33 şehidimize, 33 kahramanımıza Allahtan rahmet diliyorum ailelerine sabır diliyorum. Yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.  Büyük Türk milleti devleti ve milletiyle hainlere gereken dersi verecektir. Türkiye teröre karşı mücadelede hem içerde hem dışarda terörün hedeflerini yok etme gayretini gösteriyor ama hainlerde boş durmuyor. Dün Türkiye’nin yüreğini kanıttılar. Türk milleti gereken cevabı sonuna kadar sürdürecektir” dedi.

Fuarımızda amaç insanlarımıza iş bulmak ve istihdama katkı sağlamak

İçinde bulundukların programında amacının da ekonomik terörün üstesinden gelmek olduğuna vurgu yapan Sezgin Nasıl teröre karşı başarılı olacaksak ekonomide de güçlü olmak zorundayız. Türkiye güçlü oldukça zalimlere meydan okuyacaktır. Güçlü olmayanın yolu da ekonomik savaşta top yekün olarak başarılı olmaktır. İstihdam seferberliği bu amaçla yapılmaktadır.  İstihdam seferberliğinde ilçemiz Manavgat beşinci yılında. Bu fuarlarımız insanlarımıza iş bulmak ve istihdama katkı sağlamak için çaba gösteriyor. Bu fuarımız sayesinde iş piyasasında arz ve talep bir araya gelerek insanların iş bulmasını sağlıyor. Beşincisi gerçekleştirilen fuarımıza katkı sağlayan tün kurumlarımıza teşekkür ediyorum. İstihdam fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Bir kez daha şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum” diye konuştu. Program konuşmaların ardından sona erdi. 

Fuara 80 kişiye istihdam sağlayan 75 kurumsal firma katıldı

Yoğun katılımın olduğu fuar alanında iş ve işçi arayanlar gün boyu görüşmeler yaptılar. 80 bin kişiye istihdam sağlayan 75 firmanın katıldığı fuarda iş ve işçi arayanlar gün boyu görüşmeler yaptılar. Fuar Cumartesi akşama kadar açık kalacak.

 
Bu haber 526 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 96, toplam 7054731 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net