ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer ziyaret etti. Başkan Boztaş’ın makamında gerçekleşen ziyarette gelecek yıl öğrenci alacak olan fakülte ele alındı.  MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer’a hayırlı olmasını dileyerek görevinde başarılar diledi.  Manavgat’a Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin ardından Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin de gelecek yıl öğrenci alacağını kaydeden Boztaş, “Üniversiteleşme yolunda ilerliyoruz. 2. Fakültemiz kurularak dekan hocam göreve başladı. Fakültemizde gelecek yıl 2 bölüme öğrenci alımı yapılacak. Şimdilik Fakültemiz MATSO Turizm Fakültesi binasında açılacak. Manavgat olarak 3. fakültenin açılması için çaba gösteriyoruz. 3. Fakültenin kurulması ile ilçemizde üniversite kuruluşunun geçekleşebileceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

  1. AK Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, bölge milletvekillerimiz ile Akdeniz Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sayın Mustafa Ünal, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Sözen’e teşekkür etti

MATSO Turizm Fakültesi’nin imar çalışması ve çevre düzenlemesi konusunda Manavgat Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen’in büyük destekleri olduğunu hatırlatan Boztaş, “Sayın Başkanımız, belediye meclis üyeleri ile birlikte Manavgat Belediyesi tarafından Belediye Hastanesi yapılmak üzere inşaatı yapılmış binanın Akdeniz Üniversitesi’ne devreni sağlayarak üniversiteleşme yolunda büyük destek sağladı. Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesini o binaya taşımayı planlıyoruz. Belediye Başkanımız Şükrü Sözen ve Belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

“10 yılda 25 bin öğrenci getirmeyi hedefliyoruz”

Manavgat’ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğine vurgu yapan Boztaş, ilçeye Üniversite kurulması ile 10 yılda 25 bin öğrenci getirmeyi hedeflediklerini hatırlattı. Boztaş, üniversitenin sosyal ve kültürel katkı sağmasının yanı sıra ilçe ekonomisi ve ticaretine de katkı sağlayacağını belirtti.

Dekan Prof. Dr. Karkacıer,  “Bütün enerjisi ve sinerjimi Manavgat’ın Üniversiteleşmesi yolunda kullanacağım”

Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan olarak atanan Prof. Dr. Osman Karkacıer ise Başkan Boztaş’a destekleri için teşekkür ederek fakültenin Manavgat’a hayırlı olmasını diledi.  Bütün enerjisi ve sinerjisini Manavgat’ın Üniversiteleşmesi yolunda kullanacağına vurgu yapan Karkacıer, “Bugün MATSO Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduk. Üniversiteleşme yolunda onunda çok değerli fikir ve katkıları olacak. Bilimi ve desteği bir araya getiriyoruz. İnşallah bundan sonra üniversite olma yolunda gereken adımları atacağız.

“Önümüzdeki yıl 2. bölümle eğitim öğretime başlıyoruz”

 Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi olarak hızlı bir şekilde en az iki bölümde eğitim öğretime başlamayı planlıyoruz. Bunun için gerekli çalışmayı yaptık. Önümüzdeki hafta üniversitemiz senatosunda görüşülecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerimizi alacağız. İlerleyen yıllarda fakültemizi büyüterek genişleteceğiz. Bu tür sosyal içerikli fakültelerde öğrenci sayıları oldukça fazladır. Orta vadede 4-5 bin civarında olacaktır. Fakültemiz Manavgat’ın sosyal kültürel ve ekonomik alanda gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.  Manavgat’ın büyük bir alt yapıya sahip olduğuna vurgu yapan Dekan Prof. Dr. Karkacıer,”bunu bilimle de desteklemiş olacağız. İlerisi için güzel planlarımız var. Başkanımız ile görüş alışverişinde bulunduk. Hızlı bir şekilde çalışmalara başlıyoruz. Bize bu konularda destek veren Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş başta olmak üzere Manavgat erkanına teşekkür ediyoruz. Hep birlikte daha ileri nokraya götüreceğiz” diye konuştu.

 
Bu haber 668 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3043, toplam 4009244 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net