ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

 Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat’ın ekonomisini çeşitlendirmek amacıyla birçok çalışmaya imza atıyor. MATSO, Manavgat ekonomisinin önemli kalemlerinden birisi olması için Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı işbirliği (BAKA) ile işbirliği yaparak Oda üyelerine yönelik “Dış ticaret iş geliştirme ve pazarlar bulma teknikleri eğitimi” gerçekleştirdi. İhracat yapan ya da ihracat potansiyeli bulunan Oda üyelerinin katıldığı eğitim 5 gün 30 saat sürecek.

 Eğitimin yanı sıra ihracat yapan üye firmaları dış ticaret uzmanları tarafından ziyaret edilerek sorunları dinlenip çözüm önerileri sunuluyor.

Eğitim öncesi bir konuşma yapan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 2013 yılından bu yana ihracatın Manavgat'ın önemli gelir kalemlerinden birisi olması için çaba gösterdikleri belirterek bunun için bir dizi çalışmaya imza attıklarını söyledi. 2013 yılında MATSO’ya kayıtlı 3 şirketin ihracat yaptığını hatırlatan Boztaş, "şu anda ise Antalya İhracatçılar Birliğine 137 firmamız kayıtlı. Dünyanın çok değişik bölgelerine farklı ürünler ihraç ediyoruz. Manavgat’tan dünyanın farklı yerlerine yaklaşık 30 milyon doları aşan ihracat gerçekleşti " dedi.

Antalya limanı dışında mersin Gaziantep gibi yerlerden ihracat yapan Manavgat firmalarının bu rakamlara yansımadığını kaydeden Boztaş, bu rakamlarında eklenmesi ile Manavgat ihracatının 50 milyon doları bulduğunu ifade etti.

Turizm ve tarıma dayalı ekonomilerine ihracat gelirlerinin eklenmesinin önemine değinen Boztaş, "yaptığımız bir dizi çalışma ve faaliyetle Manavgat’ın ihracatını artırmak istiyoruz. Manavgat'ta artık önemli gelir kaynaklarımızdan birisi de ihracat olacak” diye konuştu.

BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Selin Şen ise BAKA olarak eğitime teknik destek verdiklerini belirterek BAKA ile ilgili sunum yaptı. Şen konuşmasının sonunda eğitimin hayırlı olmasını diledi.

 

 
Bu haber 303 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 1392, toplam 5553075 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net