ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

VALİMİZ MANAVGAT’A OSB’NİN KURULMASI İÇİN BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile MATSO seçilmiş kurul üyeleri video konferans uygulaması Zoom üzerinden Webinar toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan MATSO yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Organize Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmalarının 1996 yılından bu yana devam ettiğini belirterek Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun döneminde çok hızlandığını ve son aşamaya gelindiğini söyledi. Vali Münir Karaloğlu’nun bu konuda çok büyük gayret gösterdiğini belirten Başkan Boztaş,  “Sayın Valim OSB kurulması noktasında çok büyük gayret gösterdiler ve destekleri oldu. Son aşamaya geldik. OSB alanımızın zemin etüdünü yaptırdık. Sizin desteklerinizle Manavgat’ın hayalini gerçekleştiriyoruz teşekkür ediyoruz” dedi.

Koronavirüs ile deniz kum güneş turizmi dışında alternatif turizmin de öneminin ortaya çıktığını kaydeden Başkan Boztaş, MATSO ve Manavgat Kaymakamlığı işbirliği ile alternatif turizme kazandırılmak için çalışılan tarihi Selçuklu yolu çalışmalarında da Vali Karaloğlu’nun çok büyük destekleri olduğunu ifade etti.

ANTALYA’DA ERKEN KARARLAR ALARAK PANDEMİNİN YAYILMASINI ÖNLEDİ

Koronavirüs’ün başlamasının ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun aldığı kararlarla Antalya ve ilçelerini en sağlıklı ve güvenilir bir kent olmasının sağladığına vurgu yapan Başkan Boztaş, Vali Karaloğlu’na verdiği destekleri için Manavgat iş dünyası adına teşekkür etti.

ANTALYA ALDIĞIMIZ ÖNLEMLERLE EN BAŞARILI BİR SÜREÇ GEÇİRİYORUZ

Antalya valisi Münir Karaloğlu ise, tüm dünyada olduğu gibi Antalya olarak büyük bir salgın hastalık mücadele edildiğini söyledi.  Korona problemi başladığında en yüksek riskli olarak gösterilen iki ilden birisinin Antalya olduğunu belirten Vali Karaloğlu “Antalya’nın riskli gösterilmesinin sebebi Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olmasıydı. Bugün geldiğimiz noktada Allah’a hamd olsun Antalya’da bu süreci bütün taraflarıyla beraber başarılı bir şekilde yürüttük. Şu anda pandeminin en az olduğu illerden birisi” dedi.  Türkiye’nin, salgın öncesi ve salgın başladıktan sonra en iyi önlem alan ülkelerden birisi olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, “Dünyanın gıpta ile baktığı ülkelerden birisiyiz. Ülkemizle gurur duymamız gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız, sağlık çalışanlarımız, kamu görevlilerimiz, iş dünyamız ve vatandaşlarımıza kurullara uyduğu için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÜRETİMİ SÜRDÜRDÜK

Antalya’nın Türkiye’nin en önemli üretim merkezi olduğunu kaydeden Vali Münir Karaloğlu, Antalya’da pandemi ile mücadele ederken aynı zamanda üretim zincirini koparmadan sürdürmeye çalıştıklarını belirtti. Karaloğlu, “bu süreçte yaş sebze ve meyve hem ülke içinde hem de yurt dışına tedarik zincirine devam ettik” dedi.

VEFA DESTEK HATTI

Vefa Sosyal Destek Hattı’na yapılan çağrıları değerlendiren Karaloğlu “65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı konulduktan sonra bütün şehirlerde vefa sosyal destek grupları (VSDG) oluşturuldu. Antalya’da da 19 ilçemizde VSDG’ye şu ana kadar 112 çağrı merkezimiz üzerinden 165 bin çağrı yapıldı. Yine açık kapı çağrı merkezimiz var buraya da 125 bin çağrı yapıldı. Biz bu çağrıların üzerinden vatandaşlarımızın taleplerini karşıladık, karşılamaya devam ediyoruz” dedi.

DESTEKLER

Pandemi döneminde vatandaşlara işletmelere yönelik açılan destek paketlerine değinen Karaloğlu, “Antalya’da 110 bin vatandaşımıza 1. 2. 3. Fazla istikrar kalkanı programı kapsamında yardımda bulunuldu. Yine Antalya’mızda Esnaf ve tüccarlarımıza 3 kamu bankamızdan yaklaşık 7 milyar TL kredi sağlandı.  Hasarı en aza indirmek için elimizden gelen bütün gayreti taraflarla birlikte gösteriyor”diye konuştu.

MANAVGAT POTANSİYELİ YÜKSEL BİR İLÇEMİZ

Manavgat’ın turizmin yanı sıra tarım da potansiyelinin yüksek bir kent olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Manavgat’ın daha fazla potansiyeli olduğunu biliyoruz. Turizm, Tarım, doğal güzellikleri doğal su kaynakları ile orman varlığı potansiyeli yükse bir ilçemiz.  Manavgat tarım turizm ve ticarette önemli yerlere geldi önümüzdeki süreçte çok daha önemli yerlere gelecektir” dedi.

MANAVGAT’A YAPILACAK OLAN OSB ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURACAK

Manavgat’ın OSB çalışmalarına değinen Karaloğlu ile Manavgat’ta sanayi ve özellik de gıda sanayi bir boşluğu kapatacağının söyledi. Vali Karaloğlu,Manavgat’ta OSB kurulmasında son aşamaya gelindiğini kaydetti. 

MANAVGAT’IN MUZ ÜRETİMİ

Manavgat’ın tarım potansiyeline değinen Vali Karaloğlu, Manavgat’ta kapalı alanda üretilen muzun 2015 yılında 2019 yılına kadar 280 dönümden 6  bin dönüme ulaştığını belirterek 2019 yılında Manavgat’ta 40 bin ton muz üretildiğini söyledi. Manavgat’ta muz sektörünün daha da büyüyeceğini vurgulayan Karaloğlu,  Avakado, ejder meyvesi, mango gibi yeni yatırımlarında olduğunu belirtti.

Toplantının final kısmında ise Vali Karaloğlu MATSO üyelerinden gelen soruları cevapladı.

 

 
Bu haber 373 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 178, toplam 7054813 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net