ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ
Boztaş, “Vergi bilinci çocuk yaşta kazandırılmalıdır”

Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş beraberindeki heyetle ile birlikte 29. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)’yu ziyaret etti. Ziyarette heyeti MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet boztaş ağırladı.

Ziyarette konuşan Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, 1990 yılından bu yana 26 Şubat -4 Mart tarihleri arasının Vergi Haftası olarak kutlandığını belirterek, hafta kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile mükelleflere ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bir ülkenin kalkınmasında vergi önemlidir

Bir ülkenin kalkınmasında verginin önemine değinen Baş, Manavgat’ta vergi bilincinin yüksek olduğunu söyledi. Manavgat’ta son yıllarda vergi tahsilâtı ve tahakkukunda artış yaşandığını kaydeden Baş, bu artışın Manavgat’ta vergi bilincinin olmasından kaynaklandığını belirtti. Manavgat’ın vergi gelirlerinin tahsilâtı konusunda Antalya’nın ilçeleri arasında oranı en yüksek ilçelerden birisi olduğunu kaydeden Müdür Baş, “Vergi konusunda bilinçli olan Manavgatlı mükelleflerimize çok teşekkür ederim” dedi. 

Vergi bilinci çocuk yaşta kazandırılmalı

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ise Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş ve tüm vergi dairesi çalışanlarının Vergi haftasını kutladı. Bir ülkenin kalkınmasında verginin önemine değinen Boztaş, vergi bilincinin çocuk yaşlarda kazandırılması gerektiğini söyledi. Toplumda vergi bilincinin oluşturulması için herkese göreve düştüğünü kaydeden Boztaş,  ilçede son yıllarda vergi bilincinin artmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Vergilerin geleceğin teminatını oluşturduğuna vurgu yapan Boztaş, “Bu çerçevede her yıl kutlanan Vergi Haftası, vergi bilincinin geliştirilmesinde büyük katkısı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Manavgat’ta son yıllarda kurumsallaşan şirket sayısının artığına değinen Boztaş,  kurum olarak üyelerinin daha iyi kurumsallaşması için çaba gösterdiklerini söyledi. Başkan Boztaş, yönetim olarak üyelerin kurumlaşmasına katkı sağlamak amacıyla “Şirketleri kurumsallaşması, ortaklık kültürünün gelişimi, aile şirketlerinde kurumsallaşma” gibi çok sayıda eğitim düzenliyoruz” dedi.

 
Bu haber 614 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3925, toplam 4249721 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net