ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya GGK Manavgat üyeleri aylık olağan kariyer sohbetleri toplantısını MATSO’ da gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Genç girişimcilerin kariyer sohbetlerinin bundan sonra her ay yapılacağını belirterek MATSO binasında konusunda uzman her ay bir konuğu ağırlayacağını kaydetti.

Girişimci; mevcut yaşamı daha iyi ve yaşanabilir yapmak için çalışmalar yapan insandır

Antalya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Deniz Tanır, kurul olarak gelişen dünya sermayesine paralel, Manavgat ekonomisine katkıda bulunma hedefinde olduklarını söyledi.

Girişimcinin tarifini yapan Tanır, “yeni fikirler üretebilen, bu fikirlerini bilim ve araştırmalarla destekleyen, iş birliğine önem veren bir insandır. Yaşadığı hayata kendisi de bir şeyler verir, hayatının daha güzel, anlamlı ve yararlı olabilmesi için fikirler üretir. Girişimci bir insan, hayatın durağan olmadığını, sürekli değiştiğini fark eder. Bu değişimi yakalayabilmek ve hem kendisine hem de topluma daha iyi bir yaşam sunabilmek için çalışmalar yapar. Bunları gerçekleştirirken yeni düşünceler üretir, risk alır, takım olarak çalışmayı becerebilir. Girişimcilik mutlaka yeni bir ürünü ortaya çıkarmak için çalışmalar yapmak değildir. Eskiden beri yapılan bir işi daha iyi, daha kaliteli, daha hızlı ve daha ucuza yapmak da girişimciliktir, Kısaca girişimci insan, mevcut yaşamı daha iyi ve yaşanabilir yapmak için çalışmalar yapan insandır” dedi.

Ekonomik yönden kalkınmak için girişimci ve yenilikçi insanlara ihtiyacı vardır

Ülkemizin ekonomik yönden kalkınması, insanlarının kazançları yüksek olması, işsizliğin sona ermesi için girişimci ve yenilikçi insanlara ihtiyaç olduğu anlatan Tanır, öğrencilere henüz ilköğretim çağındayken girişimci olmanın toplum ve ülke kalkınmasındaki önemini kavratılması gerektiğini belirtti. 

  Genç Girişimcilere girişimcilik ve ekonomiyi anlattı

 Bilginin ve tecrübenin işletmelerin hayatlarında çok önemli dönüm noktaları olduğunun altını çizen Tanır,  girişimci ve girişimciliğin her zaman diliminde artan önemini bilerek, mevcut Manavgat ekonomisini canlandırmak ve bilgilendirmek üzere bir dizi seminerler düzenlemeye karar verdikleri belirtti.  Gerçekleştirdikleri çalışmalarında MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ın kendilerine her türlü desteği verdiğini vurgulayan Tanır, Başkan Boztaş’a teşekkür etti.

Kariyer sohbetleri kapsamında ilk konuklarının Ekonomist yazar Özcan Kadıoğlu olduğunu ifade eden Tanır, Kadıoğlu’nu kürsüye davet etti.  Kürsüye gelen Ekonomist Özcan Kadıoğlu, grafiklerle ekonomik verilere değinerek, girişimcilik, girişkenlik nedir konularında bilgiler verdi.

Yoğun ilgi gören sohbetin ardından TOBB Antalya GGK İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Tanır ve İcra Kurulu MATSO üyeleri tarafından Kadıoğlu’na teşekkür edilirken, plaket takdim edildi.

 
Bu haber 923 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2751, toplam 4393393 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net