ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)’nun organizasyonu ile gerçekleşen Manavgat- Letonya iş Forumu ve ikili iş görüşmeleri için Manavgat’a gelen Letonya’nın Türkiye Büyükelçisi, Peteris Elferts ile Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve Belediye Başkan Vekili Erşan Özden ile MATSO’yu ziyaret etti. Ziyaretlerde Büyükelçi Elferts’e MATSO Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan ile MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu’da eşlik etti.

İlk olarak Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Letonya Büyükelçisini ilçede ağırlamaktan ve nazik ziyareti için teşekkür etti. Letonya Büyükelçisi Elferts’de, kendisine karşı gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Manavgat Belediye Başkan vekili Erşan Özden’de büyükelçi Elferts’i Manavgat’ta görmekten dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, genelde iki ülke, özelde ise Manavgat’la Letonya’lı işadamları arasında ikili ticari ilişkilerin başlamasının önemli olduğunu belirtti.

Son olarak MATSO’yu ziyaret eden Letonya Büyükelçisi Elferts’i MATSO Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan ile MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu ile MATSO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Zekai Avcı kapıda karşıladı. Ziyaret sonunda Letonya Türkiye ilişkilerinin tarihini anlatan kitabı hediye ederken MATSO Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan ile MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu ile MATSO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Zekai Avcı Letonya’nın Türkiye Büyükelçisi, Peteris Elferts ve Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz’a Manavgat’ın yöresel ürünlerinden oluşan hediye paketi takdim ettiler.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın girişimcileri sonucunda başlayan Letonya Manavgat dostluluğunun ticareti ilişkilerlerde daha da büyüdüğünü belirten Büyükelçi Elferts “Sayın Başkan Boztaş sağlık sorunları nedeniyle aramızda değiller. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Dostluğumuzun gelişmesinde gösterdiği çabalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kendilerini daha sonra ayrıca ziyaret edeceğim” dedi.

İş forumu ve ikili iş görüşmeleri öncesinde Manavgat’ta bazı işletmeleri ziyaret ettiğini ve iki ülke işadamları arasında gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerine katıldığını kaydeden Büyükelçi, gerçekleştirdiğimiz iş forumu ve ikili iş görüşmeleri ile dostluğumuz daha da gelişecektir.

 Letonyalıların gözünde Türkiye’nin yerinin ve öneminin çok ayrı olduğunu anlatan Büyükelçi Elferst, “Türkiye hiçbir zaman Letonya’nın işgalini kabul etmemiştir. Letonya’nın tam bağımsız bir ülke olduğunu başından beri tüm dünyaya diplomatik olarak duyurmuştur. 1991’de yeniden bağımsızlığımızı kazandığımızda Türkiye bizi tanıyan ilk ülke olmuştur.” diye konuştu.

Ziyaretlerin ardından Letonya Türkiye Büyükelçisi Peteris Elferts Manavgat Şelalesini de ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi

 

 
Bu haber 374 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 4712, toplam 6439875 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net