ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

MATSO, Manavgat Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla Manavgat’ın iş dünyasını buluşturan ikili iş görüşmeleri 5. Kez 10-11-12 Ocak tarihlerinde Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuar öncesinde hazırlıklar sürüyor.  Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş’ı makamında Manavgat Aşçılar Derneği (MAD) Başkanı İsmail Karataş ve yönetimi kurulu üyeleri, Otel Satın alma Müdürleri ve Eğitim Derneği (OSMED) Başkanı Murat Arıncı ve yönetim kurulu üyeleri, Otel Temizlik Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (OTED) Başkanı Sibel Cingöz ve yönetim kurulu üyeleri ve Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği (APADER) Başkanı Mehmet Özen ziyaret etti. Ziyarette “Ne varsa Manavgat’ta var” etkinliği (Ticaret Fuarı) konuşuldu.

Fuar bölgenin ticari hayatı ÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’ın iş dünyasını 5. kez gerçekleştirecekler fuarın her geçen yıl daha da kurumsallaştığını belirterek bölgenin ekonomik ve ticari açıdan gelişimine katkı sağladığını söyledi. Fuarda Manavgat’ta toplu alım yapan firmalar, konaklama tesisleri ve restoran gibi işletmelerle, bu tesislere ürün sağlayan tedarikçi firmaların buluştuğunu hatırlatan Başkan Boztaş “Toplu satın alım yapan firmalara ne varsa Manavgat’ta var. Aradığınız her şeyi Manavgat’ta MATSO üyelerinde bulabilirsiniz diyoruz. Pazar arayışında olan, mal satmak isteyen iş insanlarına da kendinizi geliştirin, firmalarınız kurumsallaştırın, gerekli yeterlilik belgelerinizi oluşturun ve önünüzde 250 binden fazla yatak ve kocaman pazar var diyoruz. Pazar sahibi kurumlara da diyoruz ki ne alırsanız Manavgat’ta var. Dolayısıyla tedarikçi ve toplu alım yapan firmaları ikili iş görüşmeleri çerçevesinde bir araya getiriyoruz” dedi. Bölge ekonomisinin gelişimi açısından fuarın önemine vurgu yapan Boztaş, sektörde kaliteyi artırmasını beklediklerini dile getirdi.

Manavgatlı Aşçılar “Ne varsa Manavgat’ta Var” fuarında bizde varız dedi

Manavgat Aşçılar Derneği (MAD) Başkanı İsmail Karataş ise fuara destek verdiklerini belirterek fuarın geleneksel hale gelmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.  Şehrinbirlik ve beraberlik içinde daha nice başarılı çalışmalara imza atabileceğini vurgulayan Karataş, fuara stant açarak destek verecekleri ifade etti. Karataş, dernek olarak üyelerini davet etti.

“BİZ OTEL SATIN ALMACILARINA YENİ ALTERNATİFLER SUNUYOR”

OSMED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı ise fuarın bölge ekonomisi açısından önemine vurgu yaparak “Manavgat iş dünyasının bir araya geleceği ikili iş görüşmesinin bölgemiz ekonomisine katkı sağlıyor” dedi. Fuarın kendilerine yeni alternatifler sunduğunu kaydeden Arıncı, her geçen yıl daha da kurumsal hale geldiğini belirtti.  Tüm üyelerini fuara davet eden Arıncı, “İlçemizde böyle bir organizasyonun gerçekleşiyor olması bize ihtiyaç duyduğumuz ürünlerde yeni alternatifler sunuyor.  Otel satın almacılarının yer aldığı bir dernek olarak fuara katılarak destek vereceğiz” diye konuştu.

 

OTED olarak stant açarak destek olacağız

Otel Temizlik Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (OTED) Manavgat Şubesi Başkanı Sibel Cingöz ise Fuarın Manavgat’ın ticari hayatına farklı katkılar sağladığına vurgu yaparak, bölgedeki kalite ve kurumsallaşmaya açısından önemine değindi. Manavgat’ta böyle bir organizasyonun açılmasının kendilerine alternatifler sunduğunu dile getiren Cingöz, “İlçemizde böyle bir organizasyonun gerçekleşiyor olması bize ihtiyaç duyduğumuz ürünlerde alternatifler sunmanın yanı sıra zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bizde stant açarak fuara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

APADER OLARAK ÜYELERİMİZLE FUARDAYIZ

Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği (APADER) Mehmet Özen ise dernek olarak fuara katılım sağlayarak yer alacaklarını ve destek olacaklarını söyledi.  İkili iş görüşmelerin geleneksel hale gelmesinin bölgedeki kalite ve kurumsallaşmaya daha da önem verilmesini sağlayacağının altını çizen Özen, “Fuarın daha güzel ve verimli geçmesi adına gereken desteği veriyoruz. Fuarın gelecek yıllarda büyüyeceğini ve sektörde kaliteye katkı sağladığını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 
Bu haber 359 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3320, toplam 5265473 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net