ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)’nın da desteğiyle hem üretim hem de ihracatı artırmak amacıyla bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

İhracata yönelik üyelere işyerinde danışmanlık hizmeti verildi

MATSO tarafından ihracat yapan üyeleri iş yerlerinde ihracat danışmanı ile birlikte ziyaret edilerek ihracata yönelik sorunları dinlenip çözüm önerileri sunuldu. MATSO ayrıca danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra hizmet binasında gerçekleşen 5 gün günlük ihracat eğitimi düzenledi. İhracatta temelden sonuca kadar birçok aşamanın anlatıldığı eğitim 30 saat sürdü. Eğitim sonunda İhracatta yeni müşteri bulma tekniklerine yönelik final eğitimi gerçekleştirildi.

 

Şehrimizin önemli gelirlerinden birisinin de ihracat olması için çaba gösteriyoruz

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ihracatın Manavgat'ın önemli gelir kalemlerinden birisi olması için çaba gösterdikleri belirterek bunun için bir dizi çalışmaya imza attıklarını söyledi. Turizm ve tarıma dayalı kent ekonomisine ihracat gelirlerinin eklenmesinin önemine değinen Boztaş, "yaptığımız bir dizi çalışma ve faaliyetle Manavgat’ın ihracatını artırmak istiyoruz. Manavgat'ta artık önemli gelir kaynaklarımızdan birisi de ihracat olacak, Manavgat ihracatla da yükselecek” diye konuştu.

 

Üretim yapan üyelere KOBİ danışmanı desteği

 MATSO tarafından üretim yaparak kent ekonomisine katkı sağlayan üyelere yönelik KOBİ danışmanı ile işyeri ziyaret ederek devletin verdiği hibe, destek ve krediler konusunda bilgilendirme yapıldığı söyleyen Boztaş, bilgilendirmelerin pratik ve teorik olarak gerçekleştirildiğini kaydetti.

 

Hedefimiz şehrimizin üretim potansiyelini artırmak

Hedeflerinin üyelerin üretim potansiyelini artırmak olduğunu anlatan Boztaş, bunun çeşitli çalışmalara yaptıklarını söyledi. Başkan Boztaş, “Üretim yapan üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret ederek KOBİ danışmanı ile destekler konusunda bilgilendiriyoruz. Manavgat’ta üretim yapan, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlayan çok sayıda üyemiz var. Bu üyelerimizin ürettikleri ürünleri hem yurt içi hem de yurt dışına pazarlanmasını istiyoruz” dedi.

 
Bu haber 527 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3734, toplam 6914537 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net