ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Açılışa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ile İbrahim Aydın, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, siyasi parti temsilcileri, Oda ve dernek başkanları ile kalabalık bir topluluk katıldı.

 FUAR VE KONGRE MERKEZİ

 MATSO Başkanı Ahmet Boztaş İlçede fuar alanı olmadığı için katılımcı firmalara yeterli yerler veremediklerini belirterek, “kendilerini anlatacak, ürünlerini sergileyecek bir yer yapamıyoruz” dedi.

 Ticaret fuarının yanı sıra bir de istihdam fuarı yaptıklarını söyleyen Boztaş, “ 3-4 Mart 2018 tarihinde bir fuarı daha gerçekleştireceklerini hatırlattı. Boztaş " Biz MATSO olarak sadece bu fuarı yapmıyoruz. Bunun yanında birde istihdam fuarı gerçekleştiriyoruz. Şimdi Valimizin talimatıyla 3- 4 Mart 2018 tarihlerinde yine iş verenlerimizle iş arayanları buluşturduğumuz bir fuarı daha gerçekleştireceğiz. Manavgat olarak sadece 2 tane fuar yapıyoruz. Ancak bir fuar alanımız, bir fuar merkezimiz olsa biz MATSO olarak en az 5 tane fuar yapabileceğimizi söylüyorum. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Daha önce böyle bir yerde yoktu. Şuanda Kültür merkezimizin fuaye alanını kullanıyoruz. Ama artık Manavgat'ın bir fuar alanına ihtiyacı var ve biz bunu sizlerden talep ediyoruz" dedi.

 ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 Fuar alanın yanında Organize Sanayi bölgesi ile ilgili olarakta sıkıntıları dile getiren Boztaş:"Biliyorsunuz ürünlerimizi işleye bileceğimiz bir organize sanayi bölgesine ihtiyacımız var. Bununla ilgili müracaatlarımız oldu ama  hukuki bir  sıkıntımız var. Bu hukuki süreç aşıldıktan sonra Organize Sanayi Bölgesi ( OSB ) kurulması ile ilgilide yardımlarınızı bekliyoruz. Orman vasfını kaybetmiş, orman arazilerinin OSB'ye tahsisiyle ilgili anayasada bir değişiklik olabilirse, böyle bir çalışma yapabilirsek işlerimiz daha da kolaylaşacaktır.

 MANAVGATTA ÜNİVERİSTE KURULMASI

 Manavgat'a bir Üniversite kurulması yönünde Turizm fakültesini açtık. Şimdi ikinci fakültemizide gerçekleştirdik, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi  2018-2019 eğitim ve  öğretim yılında öğrenci alınımına başlayacak. Üniversite olma yolunda bir fakültemiz kaldı. O bir fakülteyi de yaptığımız zaman Manavgat üniversiteye kavuşacak. Ben bundan dolayı sayın bakanımıza ve milletvekillerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

 FUARA 85 FİRMA KATILIYOR

 Fuarda 85 firmanın stant açtığını kaydeden Boztaş, "250 bin yatak var. Aradığınız ürün ve mallar Manavgat'ta var. Manavgat'ın parası burada kalmalıdır. Başka yerde bir şey aramaya gerek yok. Ne varsa Manavgat'ta var" dedi.

VALİ KARALOĞLU; MANAVGAT TİCARET FUARIN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ

 Antalya Valisi Münir Karaloğlu da Antalya'ya birçok yatırım yaptıklarını belirterek, "Ne varsa Manavgat'ta var" sloganıyla düzenlenen fuarın önemli olduğuna dikkat çekti. Vali Karaloğlu;” Ordumuz güney sınırlarında afrin bölgesinde terör örgütüne karşı büyük bir mücadelenin içinde zeytindalı operasyonu adıyla, ordumuza dua ediyoruz rabbim onları muzaffer kılsın inşallah en kısa zamanda operasyonu tamamlar muzaffer bir şekilde yurdumuza dönerler diye temenni ediyoruz. Şehitlerimiz oluyor zaman zaman rabbim bütün şehitlerimize rahmet etsin yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Rabbimize ne adar hamd etsek azdır. İlkimin en uygununu bu bölgeye nasip etmiş, toprağın en verimlisini bu bölgeye nasip etmiş, doğanın en güzelini bu bölgeye nasip  etmiş. İşte Manavgat Ticaret ve Sanayi Odamızda bu kadar güzelliğin ve olumluluğun üzerinde ne varsa Manavgat’ta var sloganıyla bugün biraz sonra hep beraber açacağımız Ticaret fuarını düzenleyerek kent ekonomisine turizm sezonu başlamadan önce yeni bir ilme kazandırmak, yeni bir canlılık kazandırmak üzere bir faaliyetin içersinde ben bu güzel etkinlik dolayısıyla Manavgat Ticaret ve Sanayi odası başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerine ilin valisi olarak cani gönülden kutluyorum” dedi.

 AYDIN; ÇOK GÜZEL BİR FUAR OLDU

 Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise Manavgat’ta her şeyin bulunduğuna işaret ederek;  “ Ne varsa Manavgat’ta var, doğru ne varsa Manavgat’ta var onun için burada üretim var üretim yapma için pazarlama var arz var, tüketim için otellerimiz var, Pazar var. Bunları birleştirdiğimiz zaman çok güzel çalışmalar yapıyor ve bu ürünlerimizi güzel bir şekilde pazarlayacağız çok güzel bir fuar olmuş oldu. Dış işler bakanımız şunu söylüyor ben ne kadar Alanyalıysam o kadar da Manavgatlıyım diye. Gerçekten Manavgat’ımızın sorunlarını Antalya’mızın sorunlarını ve dünyada ki bu kadar yoğun programına rağmen buralara geliyor bizlere katkıda bulunuyor destek veriyor onun için özellikle dış işleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na Manavgatlı bir milletvekili olarak bir kardeşi olarak sizlerin adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 BAKAN ÇAVUŞOĞLU; FUARLAR MARKA OLDU

 Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışında konuşan Çavuşoğlu, MATSO'nun Manavgat'a kazandırdığı iki fuarın marka olduğunu belirtti.

 FUAR VE KONGRE MERKEZİ VE OSB MÜJDESİ

 Başkan Boztaş tarafından Organize sanayi bölgesi konusunda yer sonu konusunda yaşanan sorunların anlatıldığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, “Ahmet Boztaş başkan ve yönetimi tarafından yapılan çalışmalarda yer sorunu yaşandığını anlattı. Organize sanayi bölgesi yer sorununu çözeriz. Hiçbir mazeretin arkasında sığınma hakkımız yok. Fuar merkezi ihtiyacını karşılamamız gerekir. Evrenseki tarafında bir yer var. Çalışmasını yapalım bunu da gerçekleştirelim” diye konuştu.

 MANAVGAT’A DEVLET ÜNİVERSİTESİ

 Manavgat'ta arazilerin rahatlıkla sulanabilmesi için baraj ve gölet yapmaya devam edeceklerini dile getiren Bakan Çavuşoğlu, "Manavgat büyüyor. Nüfusu 226 bini geçti. İlçenin güzel ve cazip olduğu için yatırımcılar da oluyor, yaşamaya gelenler de oluyor. Hastanemizin kapasitesini arttırıyoruz. Yeni 500 yataklı hastane ihtiyacını görüyoruz ve bunu da ilçeye kaz kazandıracağız. Değişik mahallere semt, klinik ve sağlık ocağını kazandıracağız. Sorgun Çamlığını da büyük bir kent ormanına dönüştüreceğiz. Bir devlet üniversitesini Manavgat'a kazandıracağız. Biz bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir şeyin vaadinde bulunmadık. Vaat ettiklerimizin de gerçekleşmesi için sonuna kadar ilerliyoruz, engel tanımıyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz" ifadelerine yer verdi.

 Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesini kesen Bakan Çavuşoğlu ve protokol üyeleri stantları gezdi.

 
Bu haber 651 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3945, toplam 4249741 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net