ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 15 Temmuz darbe girişiminin ülkenin refahını, özgürlüğünü ve demokrasisini ve ekonomisini hedef alan hain bir saldırı olduğunu belirterek, o gece Türk halkının canını ortaya koyarak milli irade dışında hiç bir seçeneğe asla boyun eğmeyeceğini gösterdiğini söyledi.

 15 Temmuzda yapılan alçak saldırının, darbenin ötesinde bir işgal girişimi olduğunu vurgulayan Güngör, “2016 yılında yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılındayız.  O gece ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan alçakça saldırıyı unutmadık.  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından ülkemizin refahını, özgürlüğünü ve demokrasisini hedef alan emsali görülmemiş hain bir saldırı ve darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milli irade dışında hiç bir seçeneğe de asla boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu hain girişimi aziz milletimiz büyük bir özveriyle birlik beraberlik içerisin de başarısızlığa uğratarak yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini örnek alarak demokrasiyi savunmaya devam edeceklerini kaydeden Güngör Sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza mücadele verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim.

FETÖ terör örgütü mensuplarına karşı vatan savunmasında iman dolu göğüslerini siper eden vatan evlatlarımızla hepimiz iftihar ediyoruz. Türk iş dünyası olarak, aynı ruh ve aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Ekonomisi daha da güçlü bir ülke için iş dünyası olarak birlik ve beraberlik içinde çalışacağız.

Demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz" ifadelerine yer verdi.

 
Bu haber 194 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3723, toplam 8899785 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net