ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Halk Bankası ile iş dünyasına ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı sağlamak amacıyla protokol imzalandı. İmza protokolleri MATSO konferans salonunda gerçekleştirildi. Protokol MATSO Başkanı Ahmet Boztaş  ve Halk Bankasını temsilen Halk Bankası Manavgat Şube Müdürü Nurullah  Okumuş tarafından imzalandı. Satıcıya tahsilât güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan MATSO üyeleri yararlanabilecek. ​Protokol kapsamında Paraf Kredi Kartı ile alınan ürün için 18 aya yayılan esnek vade imkânı sunulurken, satıcı işletmeler de Halkbank garantisi ile tahsilat sorunu yaşamayacak.

  İmza protokolünün ardından konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank tarafından “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması”nın hayata geçirildiğini belirterek MATSO ile Halkbank arasında imzalanan protokol ile de Oda üyelerine önemli avantajlar sağlayacağını söyledi.

Boztaş,  anlaşmanın alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açtığını ifade ederek anlaşma ile çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alabilecek. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapabilecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak." Dedi.

Başkan Boztaş,  “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı anlaşmasının hayata geçiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a teşekkür etti.

 Alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme imkanı

 Manavgat Şube Müdürü Nurullah Okumuş da anlaşmayla halkın bankası olarak, tedarik zincirinde satıcıya tahsilat garantisi ve alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme esnekliği getirdiklerini söyledi. Okumuş, “Paraf KOBİ Kredi Kartı, sahiplerine yapacakları satın alımlarda, esnek taksit ve vade imkanı sağlayacak. Diğer tarafta da Paraf KOBİ POS, üye iş yerlerine özel avantajlı POS fiyat modeli sunacak. MATSO üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmetlerimizle, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecek"dedi.

 
Bu haber 1458 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3678, toplam 7899818 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net