ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER)’in de katkılarıyla Manavgat’ta yaşayan ve iş kurmak isteyen yerleşik yabancılara yönelik Türk Ticaret Kanunu hakkında bilgilendirme toplantısı organize etti. Toplantıya MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı da katıldı.

Açıklamalar Tercüme Edildi

Toplantıda konu ile ilgili bilgiler MATSO Genel Sekreteri Hatice Özden Dağ Öz ve MATSO Ticaret Sicili Müdürü Mehmet Külahlı tarafından verilirken, açıklamalar bir taraftan da katılımcılara tercüme edildi. Öz ve Külahlı, Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde yabancı yatırımcıların işletme kurma süreçlerine ve bu süreçlerde dikkat edilecek hususlara değinirken işletmenin kapatılması konusunda da önemli noktaların altını çizdiler.

Sizlerin Ekonomi Dünyasında da Yer Almasını Önemsiyoruz

Genel Sekreter Hatice Özden Dağ Öz, üye memnuniyeti çerçevesinde en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını söyleyerek, “Kurum olarak hizmet standardı da getirdik. Üyelerimizin işlemlerini bu standardlar çerçevesinde yapıyoruz. Odamıza kayıt olacak üyelere de bu standardlar çerçevesinde hizmet veriyoruz. Sizler, bizlerden birisiniz, Manavgat’ın tanıtımı için sizlerin ekonomi dünyasında da yer almasını önemsiyoruz. Sosyal yaşamda zaten iç içeyiz. Sizlere yol göstermeye, bilgi vermeye her zaman hazırız. Kanunlar çerçevesinde prosedürlerde sizlere yardımcı oluyoruz. Sorunlarınız olursa yönetim kadrolarımız, bizler emrinizdeyiz” diye konuştu.

Odamızda da Yabancı Dil Bilen Arkadaşımızla Sizlere Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz

Ticaret Sicili Müdürü Mehmet Külahlı da, “Yatırım yapmak, işletme kurmak için yola çıktığınız zaman mali müşaviriniz, yeminli tercümanınız olsun. Çünkü, sizlerle birlikte bizimle iletişiminizi güçlendirecekler, işlemler, kurduğumuz bu iletişim sayesinde sağlıklı olacak, hızlı ilerleyecek. Odamızda da yabancı dil bilen arkadaşımızla sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz işlemlerinizde, taleplerinizde. Bu da sürecin olumlu işlemesine katkı sunuyor” dedi.

MATSO’ya Teşekkür

Toplantıya katılanlar konularla ilgili sorular da sorarken, toplantı ile ilgili olarak, “Aydınlatıcı bir toplantı oldu. Yararlı bilgiler aldık. MATSO’ya, Yönetimine, bilgileri veren yetkili arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Manavgat ekonomisine burada yaşayan yabancılar olarak bizler de bir şeyler katmak istiyoruz” şeklinde konuştular.

 
Bu haber 496 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 1651, toplam 4637510 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net