ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 2019 Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.  MATSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda çalışmaları hakkında, meclis üyelerine bilgi verdi.

Gündem, Yat limanı (Marina), tekne ve Yat Çekek İhtisas OSB

Başkan Boztaş, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, konuşmasında Side 2 nolu Turizm Merkezi Kızılağaç Bölgesi  (Kum mevkii) 2. Etap uygulama planında Yat limanı (Marina), Tekne ve Yat Çekek İhtisas OSB’ye yer verilmediğini vurgulayarak konu ile ilgili planların revize edilip Manavgat’ın bu önemli yatırımlarının kente kazandırılması gerektiğini söyledi. Turizmin çeşitlenmesi adına golf turizmin alternatif olduğunu, kaydeden Boztaş, Manavgat İş dünyası olarak projeyi önemsediklerini ve desteklediklerini belirtti.

Kent ekonomisi için büyük kayıp olur

Konuyla ilgili gelinen son noktayı ve yaptıkları çalışmaları ve planı meclis üyelerine detaylı bir şekilde  anlatan Boztaş, plan içerinde Yat limanı (Marina), Tekne ve Yat Çekek İhtisas OSB’nin olmamasının kent ekonomisi için büyük kayıp olacağını ve Manavgat’ta yat ve tekne sektöründe ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağladığını kaydetti.  

Manavgat’ın hayali

1990 yılların başından itibaren tüm belediye başkan adaylarının seçim vaatleri arasında yat limanını yer aldığını hatırlatan Boztaş, “Her dönem bir yat limanı vaadi oldu. Manavgat’ın ve Manavgatlının böyle bir hayali var. MATSO olarak 2006 yılından bu yana üzerinde çalıştığımız ve rapor haline getirdiğimiz Yat limanı (Marina), Tekne ve Yat Çekek İhtisas OSB’si var. Bu olanın yapılan plan içerisinde olmaması Manavgat iş dünyası olarak bizleri tedirgin etti. Bu Manavgat Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Milletvekilleri ve Kültür ve turizm Bakanlığına hazırlamış olduğumuz dosyaları gönderdik. Ardından 4 siyasi ilçe parti ilçe başkanını ziyaret ederek konuyla ilgili hazırlamış olduğumuz dosyaları sunduk. Sektör temsilcileri ile bir araya gelerek konuyu detayla bir şekilde konuştuk” dedi.

Yat ve tekne ihracatından 1 milyon dolar

Manavgat Liman başkanlığına kayıtlı 1607 tane yat ve tekne olduğunu ifade eden Başkan Boztaş,  “Bu yat ve teknelerde yaklaşık 6 bin istihdam sağlanıyor. Buradaki yat ve tekne imalatından 1 milyon dolar ihracat yapılmış. Yat ve tekne imalının yanı sıra kış aylarında tamir ve tadilat için çok bir potansiyel var” dedi. Boztaş, Kente gelen turistlerin büyük bir bölümünün yat ve tekne ile seyahat ettiğini ve Manavgat’ın ekonomisine ciddi katkılar sağladığı belirtti.

Başkan Boztaş, Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayarak konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi.   

 
Bu haber 322 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3425, toplam 5127408 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net