ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Mavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Antalya ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Konuşmacı olarak Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akın, Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Sezer Kaya ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Mühendisleri’nin katıldığı toplantı, konaklama sektöründeki işletmelere yönelik gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş yaptı.  ‘Sıfır Atık Projesi’ni hem çevrenin hem de insanın geleceği adına yararlı bir proje olarak gördüklerini söyleyen Boztaş, "Manavgat, projeyi uygulamaya hazır” diyerek şunları söyledi:

Konaklama Tesislerimizin % 80’i Zaten Hazır

“Manavgat, atıklarını zaten ayrıştırarak topluyor. Konaklama tesislerimizin % 80’i hazır durumda. Geriye çok fazla bir şey kalmıyor. Projenin uygulanması yönünde bir sıkıntıyı Manavgat yaşamayacaktır. Toplantımızın amacı işletmelerimizi Sıfır Atık Projesi’ne hazırlamak, neler yapılması gerekiyor, neler istiyoruz bunların altını çizmek.

Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’yi Davet Edeceğiz

Tesislerimiz,’Benim tesisim Sıfır Atık Projesi için hazır’ dediği an Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından denetlenecek. Bu denetim sonunda tamamdır denildiği zaman, tesislerimiz hazır hale geldiği zaman Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’yi, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u davet edeceğiz. Sıfır Atık Projesi kapsamında denetimlerden başarı ile çıkan tesislerimizi ziyaret edeceğiz, tören düzenleyip belge vereceğiz. Böylece Manavgat-Side’den start vermiş olacağız proje için.

Odamızda 16.Meslek Grubu Projeyi Yürütecek

Odamızda, bu projeyi 16.meslek grubu konaklama tesisi yürütecektir. Odamızla iletişime geçebilirsiniz.  Bizden yardım isteyebilirsiniz. Birlikte çalışalım.

 

 

 

Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'na Teşekkür Ediyorum

Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'na da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sayın Valimiz, proje konusunda duyarlı bir yaklaşım sergiliyor. Bölgemizde proje için önderlik, liderlik ediyor. Her konuda olduğu gibi çevre konusuna da önem veriyor. Destekleri ile bize güç veriyor."

Konaklama Tesislerimiz Tecrübeleri İle Projeye Hızlı Geçecektir

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akın da yaptığı konuşmada,”Proje, Sayın Cumhurbaşkanımızın Saygı Değer Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin takdiri ve himayesinde başlamıştır. Bakanlığımız bu projeyi yürütmektedir. Amaç, temiz, gelişmiş ve yaşanabilir Türkiye. 2023 yılına kadar ülke sathına yayılması hedeflenmektedir. İl Müdürlüğü olarak Mayıs 2018’de bu konu ile ilgili çalışmaya başladık. Eğitim ve bilgilendirme toplantıları yaptık. Konaklama tesislerimizin atıkların ayrıştırılmasındaki tecrübeleri ile Sıfır Atık Projesi’ne geçişin hızlı olacağı inancındayım” dedi.

En Büyük Katılımı Burada Gördük. Teşekkür Ediyoruz

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Sezer Kaya da, “En büyük katılımı burada gördük. Teşekkür ediyoruz. Herkes üzerine düşeni yapacak. Tek başına biz yapamayız. Tesislerimiz, belediyeler, Odalar da yapacak. Eğer Denizi kaybedersek, hepinizin tesisi boş kalır, ancak korku filmi çekmeye yarar” şeklinde konuştu.

Toplantıda, Sıfır Atık Porjesi ile ilgili sinevizyon gösterisi yapılırken projenin amacı, önemi ve kapsamı da sunum ile katılımcılara anlatıldı. Toplantıda uzmanlar, katılımcıların proje hakkındaki sorularını da cevaplandırdı.

 

 
Bu haber 427 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2874, toplam 4900024 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net