ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Mavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm süreçleri tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıl, MASO binasında Sıfır Atık Projesi’ni uygulamaya başlayan MATSO’nun başarılı çalışması belge ile tescillendi.

Sıfır eğitim ve uygulama süreçlerini tamamladık

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda olarak Sıfır Atık Projesi’nin tüm eğitim ve uygulama süreçlerini tamamladıklarını belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm süreçleri tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandık.  Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Sürdürülebilir çevre için bu proje çok önemlidir

Sürdürülebilir çevre ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına alınmasının önemine vurgu yapan Başkan Boztaş,  Sıfır Atık Projesi ile israfın önlendiğini, kaynaklarının geri dönüşümünü sağlayarak yeniden kullanıma kazandırıldığını kaydetti.

'Sıfır Atık Projesi'ni insanın geleceği adına yararlı bir proje olarak görüyoruz

Sıfır Atık Projesinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatıldığını hatırlatan Boztaş, “her konuda olduğu gibi Sıfır Atık Projesini uygulamamızda bize destek olan TOBB Başkanımız  Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Boztaş,  “Sıfır Atık Projesi'ni hem çevrenin hem de insanın geleceği adına yararlı bir proje olarak görüyoruz.  Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel hem kurumsal olarak yaygınlaşmaktadır. Biz de kurum olarak bu projeyi uygulayarak başarılı bir şekilde götürüyoruz. Projeyi uygulamamızda bize destek olan  TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 772 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 711, toplam 8675059 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net