ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) üyelerine Manavgat-Side turizm destinasyonuna tatile gelen turistlerin eğilimlerini ölçmek amacıyla anket çalışması gerçekleştiriyor. Manavgat’ın farklı yerlerinde gerçekleştirilen anket çalışmasında turistlere 14 soru yöneltiliyor.  

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat-Side destinasyonunda yılda  4 milyondan fazla turistin tatil yaptığını vurgulayarak, tatile gelen turistlerin memnuniyeti, alışverişler eğilimleri ve benzeri konuları anket çalışması ile ölçerek çalışmanın sonuçlarını rapor haline getirerek üyelerin hizmetine sunacaklarını kaydetti.

Turistlerin tercihlerini 3 dilde ölçüyoruz

Gelen turistin eğilimlerini tespit edebilmek amacıyla Almanca İngilizce, Rusça dillerinde olmak üzere 14 sorudan oluşan anket çalışması gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Boztaş, “ Manavgat-Side destinasyonunu ziyaret eden misafirlerimizin bölgemizi tercih etme nedenleri, bölgede yaptıkları ziyaretler, alışveriş eğilimlerini ölçmek ve gelen misafirlerimizin varsa yaşamış oldukları sorunları tespit etmek amacıyla anket düzenliyoruz. Turizmin temelinin müşteri memnuniyeti ve karşılıklı güven oluşturur. Bölgeye gelen turistlerin memnuniyeti ölçmek yakın çevresine tavsiye edip etmeyeceği çok önemlidir” dedi.

Üyelerimizin ürün sunumunu iyileştirecektir

Yapılan anket sonucunu rapor haline getirilerek üyelerin hizmetine sunulacağını, bununda MATSO üyelerinin gelen turiste daha iyi hizmet edebilmesini sağlayacağını vurgulayan Boztaş, “Üyelerimizin bu anket sayesinde gelen turistin eğilimlerini bilerek daha bilinçli şekilde onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde ürün ve hizmet sunumu yapabilecek. İyi hizmet ve iyi sunum ile turistlerin daha fazla alışveriş yapmasını sağlayacak. Buda üyelerimize ve bölge ekonomisine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Anket verileri tanıtım çalışmalarımıza da ışık tutacak

Yapılan ankette turistlerin hangi kanal ile Manavgat-Side destinasyonunu tercih ettikleri ve tercih etme sebeplerini de öğrenmiş olacaklarını belirten Boztaş, yurt dışında turizme yönelik yapmış olduklarını fuarlar ve tanıtım kanallarını ona göre planlayarak gerçekleştireceklerini söyledi.

Manavgat-Side destinasyonunu tanıtıcı hediyeler dağıtıyoruz

Anket yapılan turistlere çeşitli hediyeler takdim ettiklerini ifade eden Başkan Boztaş, hediyelerin Manavgat-Side destinasyonu tanıtmak amacıyla açmış oldukları web sitesine yönlendirici hediyeler olduğunu kaydetti. 

 

 
Bu haber 706 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 308, toplam 6895843 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net