ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile imar barışı toplantısı düzenlendi. Otogar üstünde bulunan MATSO Çok Amaçlı Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya konaklama sektöründe iştigal eden üyeler yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıya Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, MATSO Yönetimi ile yoğun bir topluluk katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, imar barışı ile ilçede 3. Toplantının gerçekleştiğini kaydederek ilk toplantıyı mahalle muhtarına yönelik gerçekleştirdiklerini söyledi. Diğer 2 toplantının ise MATSO tarafından düzenlendiğini ifade eden Yiğit,  toplantılara katılım ilginin yoğun olduğunun altını çizdi. İmar barışı sonrasında yapı kayıt belgesinin alınması ile davalık olan birçok konunun düşeceğini kaydeden Dr. Yiğit, “konaklama sektöründe de böyle sıkıntı yaşayanlar varsa bütün işletmelerimizin buna katılmasını temenni ediyorum” dedi.

MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, toplantının ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek “Daha önce üyelerimiz ve halkımıza yönelik imar barışı toplantısı düzenlemiştik. Bu ikinci toplantıyı ise konaklama sektörüne yönelik MASTOB ile birlikte organize ettik. Toplantının verimli geçmesini dileyerek katılımınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İmar barışının; imar ile ilgili sorunlarının karşılıklı barışın gerçekleşmesi ve sorunun çözülmesi amacıyla çıkarıldığını belirten Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, “inşallah bu barış sonrasında imar ile ilgili sıkıntılar yaşamayacağız. Konuyu böyle anlamak ve yorumlamak gerekiyor” dedi. Toplantı Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay’ın katılımların sorularını cevaplandırması ile sürdü. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

 

 

 
Bu haber 453 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2826, toplam 4494874 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net