ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 2017 yılı Kasım ayı mizan, gelir ve gider bütçesi, durum analizi ile 2016 yılına ait tahmini gelir bütçesi görüşülerek onaylandı.

Üye aidatları

Ayrıca 2018 yılında uygulanacak yıllık üye aidat ve üyelik bedelleri ile alınacak ücretlerin de görüşüldüğü toplantıda, Yönetim Kurulu’nun önerisi doğrultusunda son 4 yılda uygulanan tarifeye zam yapılmadan devamı yönünde karar verildi.

Belgelerden ücretleri kaldırdı

 Aynı zamanda Oda faaliyet belgesi, sicil kayıt sureti, ortaklık teyit belgesi, meslekten men belgesi,  ihale durumu belgesi, yerli istekli belgesi, ticari ikametgâh belgesi, kefalet tasdikleri evraklardan alınan ücretler de kaldırıldı.

Oda üyeleri ve Manavgat halkının yeni yılını kutladı

Meclis toplantısında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda üyeleri ve Manavgat halkının yeni yılını kutlayarak yeni yılın Oda üyeleri, Manavgat halkı ve tüm insanlığa sağlık, huzur, refah, mutluluk ve barış getirmesini diledi.

Özbekistan izlenimleri anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında 10 kişilik heyetle Özbekistan ziyaretinde bulunduklarını Anlatan Başkan Boztaş, “Büyük Elçimiz Sayın Ahmet B.Şen'in Mihmandarlığında organize edilen Özbekistan/Türkiye iş formunu gerçekleştirdik. Daha sonra Özbekistan Sanayi ve Ticaret Odası (ÖSSP) Başkanı Atham İkramov ile görüştük. Özbekistan Başbakan Yardımcısı Çamsız Kuçkarov ve Başbakan Sayın Abdullah Arikov'u ziyaret ettik. Taşkent Taşkent'te düzenlenen Özbek-Türk İş Forumuna katıldıktan sonra heyet olarak Özbekistan Birinci Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un kabrini ve İmam Maturidi’nin türbesini ziyaret ettik” dedi.

Özbekistan yatırım için kapılarını dünyaya açıyor

Özbekistan’ın dünyaya açılmaya başladığına kaydeden Boztaş, özellikle Türkiye ile ticaretlerini geliştirmek istediklerini kaydetti.  Özbekistan’ın gelecek vaat eden bir ülke olduğunun altını çizen Boztaş, Özbekistan genç nüfusuyla Orta Asya'nın sürekli gelişmekte olan Doğal gaz, uranyum rezervleri ve pamuk üretimiyle potansiyeli olan bir ülke olduğunu belirtti. Özbekistan’ın Türkiye’nin 1980 yılları gibi dönüşüm ve gelişim sürecine girdiğini ifade eden Boztaş, inşaattan, turizme birçok konuda yatırım beklediğini vurguladı. Başkan Boztaş, Özbekistan ile kardeşliğin ötesinde çok güçlü bağlarının bulunduğunu söyledi.

  Sorunları Ankara’ya taşıdık

Geçtiğimiz gülerde Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konsey Toplasına da değinen Başkan Boztaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB konsey üyelerinin katılımı gerçekleştirilen toplantıya Oda üyelerinin ve ilçenin 4 önemli sorununu da taşıdıklarını söyledi. Oda üyelerinin ve tüccarın sesi olmak amacıyla Ankara’ya taşıdıkları 4 sorunu bir sunum ile anlattıklarını kaydeden Başkan Boztaş, “Turiste mal ve ürün satan tüccar ve iş insanlarımızın İhracatçıların faydalandığı kredi ve desteklerden faydalanarak KDV’lerin iade edilmesini talep ettik. KOSGEB’in yeniden yapılandırılarak Manavgat gibi büyük ilçelere şube müdürlüklerinin kurulması gerekmektedir.  Orman vasfını ve niteliğini kaybetmiş olan orman arazilerinin organize sanayi bölgesi kurula bilmesi için orman kanunun 17.maddesinde değişiklik yapılarak OSB için tahsisine izin verilmesi.  5174 Sayılı Kanuna Tabi Ticaret ve Sanayi Odaları Üyelerinin 1163 sayılı kooperatifler kanununda değişiklik yapılarak Kredi Kefalet Kooperatiflerine üye olmasının yolunun açılarak sübvanse edilmiş kredilerden faydalandırılma gibi 4 konu da talepte bulunduk” dedi

Güven; “Side’de telefonlar çekmiyor”

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan MATSO Meclis Üyesi Murat Güven, Side tarihi antik kentte telefonların çekmediğini belirterek Side tüccar ve esnafının ciddi derecede mağdur olduğunu kaydetti. GSM operatörlerinin çekmemesi nedeniyle post cihazlarının da çalışmadığına vurgu yapan Güven, ekonomiye olumsuz etkilediğini belirtti.

 

 

 
Bu haber 878 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2809, toplam 4393451 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net