ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile imar barışı toplantısı düzenlendi. Otogar üstünde bulunan MATSO Çok Amaçlı Toplantı salonunda gerçekleşen toplantı yoğun ilgi gördü. Salonun tamamının dolması nedeniyle birçok kişi toplantıyı kapıda ayakta takip edebildi. Toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Oytun eylem Doğmuş, Manavgat Sanayici İş Admaları Derneği Başkanı Turgay Akar,  Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, Müdür Yardımcısı Ceyhan Öğren Eçiş, Yüksek Mimar Ansu Yetiz Özden,  MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, MATSO Yönetimi ile yoğun bir topluluk katıldı.

Toplantının açılışında MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, toplantıya yoğun bir katılımın olduğunu belirterek imar barışının çıkmasının çok iyi bir karar olduğunu söyledi. Manavgat iş dünyası ve MATSO yönetimi olarak imar barışını desteklediklerini kaydeden Başkan Boztaş, “Manavgat’ta numarataja kon u olan 69 bin 700 binamız var. Manavgat’ta İmar barışından yaklaşık 40 bin civarında konutun yararlanabileceği düşünülüyor. Dolayısı ile toplumun her kesimini ilgilendiren bir konu. Toplantımızda üyelerimiz ve halkımız imar barışı ile ilgili başvuru aşamalarında neler yapması gerektiği, imar barışının kapsamı ve birçok konuda merak edilen konular yer alıyor. Katılımınız nedeniyle hepinize teşekkür ederim” dedi.

Yüksek Mimar Ansu Yetiz Özden imar barışının ne olduğunu açıklayarak sunu eşliğinde açıklamalarda bulundu. İmar barışının en önemli amacının vatandaşlarının imar sorununu çözmek olduğunun altını çizen Özden, imar barışının hedefinin vatandaşların itilaflı durumunu ortadan kaldırarak imara aykırı ruhsatsız veya ruhsata ekleme yapılan yapıların kayıt altına alınarak bu yapılara yasallık kazandırmak olduğunu ifade etti. Özden,  İmar barışından 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış olan kırsal veya kentlerde bulunan yapıların faydalanabileceğinin altını çizerek sunu ile imar barışı ile ilgili detayları, başvuru süreçlerini anlattı.

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay ise kendisinin de Manavgatlı olduğunu belirterek ilçede böyle bir toplantıda halkı bilgilendirmekten mutluluk duyduğunu ve böyle bir toplantıyı organize ettiği için MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’a teşekkür etti. Yapı kayıt başvuru tarihinin müracaatlarının 31 Ekimde sona ereceğini hatırlatan Altınay, ücret ödemelerinin ise 31 Aralık 2018 tarihinde son bulacağını kaydetti. Altınay, “Kayıt belgesi bina ruhsatsız yada ruhsata aykırı problemin ortadan kalması içindir. Antalya için iki tane yerde kayıt belgesi alınamaz. Bir tanesi sosyal donatı alanları olan yol, yeşil alan, park gibi alanlardır. 3. Şahıslara ait olan yerlere yapı belgesi alınamaz. Kayıt belgesi alınırken yetkili sadece şahıslardır. E devlet üzerinden girilecek. Devlet vatandaşına güvenerek beyanını esas alıyor. Bu konularla ilgili bizim yetkilendirdiğimiz hiçbir kurum yoktur. Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak 24 saat hizmet veriyoruz. 10 tane masa açtık. Masa sayısını 20’ye çıkaracağız. Vatandaşlarımız işlerini e devletten halledemiyorsa bize başvursunlar bir problemlerini çözeriz” dedi.

Toplantı katılımcıların soruları ile devam etti. Katılımcıların sorularını Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, Müdür Yardımcısı Ceyhan Öğren Eçiş, Yüksek Mimar Ansu Yetiz Özden tarafından cevaplandırıldı.

Toplantı sonunda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş tarafından Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay’a plaket takdim edildi.

 

 

 
Bu haber 472 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3941, toplam 4249737 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net