ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. MATSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Oda çalışmaları ve ilçenin ekonomik verileri ile bilgiler aktaran MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, MATSO olarak Letonya’ya yapılan ziyaret toplantılar, ikili iş görüşmeleri ve iş forumu hakkında bilgiler verdi. Başkan boztaş, Letonya’ da 4 gün boyunca Manavgat’ı anlatıp, Manavgat’ı tanıttık dedi.

 MATSO olarak 2019 İstihdam seferberliğini destekliyoruz

İstihdam Seferberliği 2019’a değinen Başkan Boztaş,  “İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB binasında gerçekleştirildi.  İstihdam paketini olumlu buluyor ve destekliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlarımız  Berat Albayrak, Zehra Zümrüt Selçuk ve Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu' na Manavgat İş dünyası adına teşekkür ediyorum” dedi.

TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleşen Türkiye Ekonomi Şurasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Antalya için ek 150 bin istihdam sözü verdiği hatırlatan Başkan Boztaş, “Antalya İli'ni temsilen yapmış olduğum konuşmada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 150 bin ek istihdam sağlanacağımızın sözünü vermiştim. Antalya olarak devletimizin de verdiği desteklerle bu rakamların üzerine çıkacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

 İstihdam paketi 8 başlıkta toplanıyor

İstihdam paketinin 8 başlıkta toplandığını kaydeden Boztaş, ​işverenlerin Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için, 3 ay boyunca SGK priminin ve verginin yanında ücret de ödemeyeceğini ve devamındaki 9 ay boyunca SGK primleri ve vergiler devletten olduğunu kaydetti.  Boztaş,  İstihdam paketinin başlıklarını şöyle sıraladı; “  1- Yeni İstihdama Ücret Desteği,  2- Yeni İstihdamın SGK Prim ve Vergisine Destek,  3- Kısa Çalışma Ödeneği, 4- Asgari Ücret Desteği, 5- Düzenli Ödemeye Devamlı Destek, 6- Kalkınmaya İlave Destek, 7- Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği, 8 - İhtiyacınıza Uygun Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek"

  “Manavgat’ta İş Var” sloganı ile 4 yıldır istihdama katkı sağlıyoruz

İstihdama katkı sağlamak ve destek olmak amacıyla MATSO olarak 4 yıldır, Manavgat’ta İş Var sloganı ile istihdam fuarı gerçekleştirdikleri hatırlatan başkan Boztaş, “8-9 Mart’ta Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde işçi ve işvereni buluşturarak istihdama katkı sağlamak amacıyla fuarımızın 4’cüsünü düzenliyoruz. Bir ilçe olarak Türkiye’de ilk defa düzenlediğimiz bu istihdam seferberliğine de katkılar sağlayamaya devam ediyoruz” dedi.

 
Bu haber 240 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3331, toplam 5265484 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net