ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ
MATSO’dan işyeri mülk sahiplerine çağrı

MATSO yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda MATSO Başkanı Ahmet Boztaş dahil 11 yönetim kurulu üyesiyle meclis başkanı ve hesapları inceleme komisyonu başkanı olmak üzere toplam 13 iş insanı, toplantı yaptı. Toplantıda, kişisel mülkler olan ve kiraya verilen iş yerlerinden 3 aylığına kira alınmaması kararlaştırıldı.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yaptığı açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle birçok işletmeci faaliyetlerine ara verdiğini belirterek MATSO yönetimi olarak kişisel mülkler olan ve kiraya verilen iş yerlerinden 3 aylığına kira alınmaması kararlaştırdıklarını söyledi.

Başkan Boztaş, video konferans yoluyla gerçekleştirdikleri toplantı sonrası yaptığı açıklamada, şunları söyledi:" Yönetim Kurulu toplantımızı video konferans yoluyla yaptık. Toplantımızda hayırlı bir karar aldık. Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve meclis başkanımla birlikte 1 Nisan – 1 Temmuz arasında kiraya verdiğimiz işyerlerinden kira almayacağız. Bu konuda alacağımızdan vaz geçiyoruz. Sözleşmemizi yapmış, çekini senedini almış da olsak, bu 3 ay zarfından kiracılarımızdan işyerleri için kira almayacağız.

 

Haziranda yeniden bir değerlendirme yapacağız

 Haziran ayı içerisinde süreci yeniden değerlendirip, Temmuzdan sonraki dönemle ilgili yeni kararı Haziran ayı içerisinde alacağımız o toplantıda belirleyeceğiz.

 

Turizm de kiraları, 12’ye bölüyoruz, total rakamın 3 aya tekabül eden kısmını almayacağız

Birde turizm sezonu içerisine çekini senedini vermiş sözleşmesini yapmış, sözünü vermiş üyelerimiz var yada kiracılarımız var. Bunlarda şöyle yapıyoruz, 12’ye bölüyoruz o total rakamı, 3 aya tekabül eden kısmını almayacağız.

Buradan da bir çağrı yapıyoruz. Biz MATSO yönetim kurulu üyeleri olarak kendi özel mülklerimizdeki kiralarımızda bunları yaptık. Bu salgın nedeniyle ciddi bir krizin içinden geçmekteyiz. Bunun toplumun bütün kesimlerinde uygulanmasını talep ediyoruz."

 
Bu haber 507 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3582, toplam 7273574 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net