ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

“Ne Varsa Manavgat’ta Var’  slagonlu etkinlik  “Ticaret Fuarı” 5. kez Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.  Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB), Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği (KITUYAD), Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB), Çolaklı Turizmini Geliştirme ve Tanıtma Derneği (ÇODER), Evrenseki Turizm İşletmeciler Birliği (ESDER)’in işbirliği ile gerçekleşti

“NE VARSA MANAVGATTA VAR" ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

10 Ocak Perşembe günü başlayan ve çok sayıda davetlinin katıldığı resmi açılışla birlikte başta Manavgat’ta bulunan konaklama tesislerinin satın alma müdürleri olmak üzere çok sayıda firma yetkilisi etkinliği ziyaret etti. 68 firmanın stant açtığı fuar yoğun ilgi gördü.

BOZTAŞ, KONGRE VE FUAR MERKEZİ İSTİYORUZ

Fuarın açılış töreninde konuşma yapan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarının gününü kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.  5 yıldır ticaret fuarını düzenlediklerini belirterek hedeflerinin kentin ekonomisine ve ticari hayatına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Yaptıkları etkinliğe fuar diyemediklerini kaydeden Boztaş, “Maalesef etkinliğimize fuar diyemiyoruz. Fuar olması için bir fuar merkezimizin olması gerekiyor. TOBB’a müracaat ederek listeye girmemiz lazım. TOBB’da inceliyorlar, onay verdikten sonra fuar diyebiliyoruz” dedi.  Seçim öncesi bir daha fuar ve kongre merkezini gündeme getirmek istediğini ifade eden Boztaş, “ Aramızda belediye başkanımız,  başkan adaylarımız, siyasilerimiz var. Bizim artık bir fuar merkezine ihtiyacımız var. 68 firmamız stant açtı, yer darlığından dolayısı ile sıkıntı yaşıyoruz. Firmalarımızın kendilerini ifade edebilecekleri, daha büyük alanlarda olsalar çok daha farklı ürünler, stantlar ortaya çıkar ama maalesef 5,5 metrekare gibi bir yer verebiliyoruz. Yer darlığımızdan dolayı onda da sınırlama getiriyoruz. Dolayısıyla; daha önce bu bile yoktu, şimdi iyi ki bir kültür merkezimiz var ki salonunu kullanıyoruz” diye konuştu.  

FUAR VE KONGRE MERKEZİNİN YAPILMASI TURİZMİN ÇEŞİTLENMESİNE KATKI SAĞLAYACAKTIR

Manavgat’ın 4 milyon misafir ağırlayan kocaman bir kent olduğunu vurgulayan Boztaş, böyle bir kente fuar ve kongre merkezinin yakışacağını kaydetti. Fuar ve kongre merkezinin turizmin çeşitlenmesi, 12 aya yayılmasına da katkı sağlayacağının ifade eden Boztaş, “Belek’te, sezon sonu diye tabir ettiğimiz dönemde, kongreler yapılıyor, toplantılar yapılıyor. Buraya da kongre ve fuar merkezinin yapılması ile ölü sezon dediğimiz dönemde fuarların yanı sıra çok çeşit etkinlikler yapılarak turizmde otellerimizin kuş aylarında da dolu geçmesini sağlayabiliriz” dedi.

Yılda 5 fuar organize edebiliriz

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak yılda 5 tane fuarı organize edebilecek kapasitede olduğunu ifade eden Boztaş,  “Biz paydaşlarımızla birlikte  ‘Manavgat’ta İş Var’ sloganlı istihdam fuarı ve ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ etkinliği 2 fuara organize ediyoruz. Manavgat’a fuar ve kongre merkezinin yapılması ile yılda 5 tane fuarı organize edebiliriz” diye konuştu.

FİRMLARIMIZIN KURUMSALLAŞMASI GEREKMEKTEDİR

Firmaların kurumsallaşması ve ürün çeşitliliği konusuna da değişene Boztaş, şunları belirtti; “Otel Satın Alma Müdürleri ile yaptığımız toplantıda serzenişlerde bulundular. Diyorlar ki üyeleriniz mutlaka kurumsallaşmayı gündemlerine almaları gerekiyor, Ürün çeşitliliği ve istikrar olması gerekiyor. Ayrıca en büyük şikayetleri, biz stantları ziyaret ediyoruz, kartvizit bırakıyoruz, başka yere gittiğimiz firmalar bizi ziyaret ediyorlar geliyorlar gibi serzenişlerde bulundular”

Şubat ayında üyelerimizle satın alma müdürlerini bir toplantıda buluşturacağız

Boztaş, Şubat ayının ilk haftasında tedarikçi firmalarla Otel Satın Alma Müdürlerini MATSO’da bir toplantıyla bir araya getirerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunulacağını söyledi.

NE VARSA MANAVGATTA VAR'I WEB SAYFASINA TAŞIYORUZ

Üyelerin mutlaka bir web sayfasına sahip olmalarının altını çizen Boztaş, “Bu konuda biz eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ı da artık web sayfamıza taşıyoruz.  Akdeniz üniversitemizden bir hocamız bu konuyla ilgili bize destek oluyor. www.nevarsamanavgattavar.com diye bir sayfa oluşturacağız web sayfası olan bütün üyelerimizi buraya kaydedeceğiz. Ondan sonrada bu sayfanın tanıtımını yapacağız. Hem Türkiye’nin içinde hem dışında dolayısıyla web sayfası olan üyelerimizi hem ulusal boyutta hem uluslar arası boyutta tanıtımlarını yapmaya çalışacağız. Onun için üyelerimizin mutlaka web sayfasına ulaşıp e-ticaretle ilgili konuyu gündeme taşımaları gerekiyor. Bu konuyla ilgili biz Manavgat Ticaret Odası olarak her türlü desteği veriyoruz” dedi. Boztaş, konuşmasını ticaret fuarına destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek sonlandırdı.

SÖZEN MANAVGAT'IN TİCARİ CE EKONOMİK HAYATINA KATKI SUNMAK İÇİN BİR ARADAYIZ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ın ticari ve ekonomik hayatına katkı sunmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Sizlere teşekkür borcum var temsil ettiğim görev itibariyle gelişen Manavgat’ın, büyüyen Manavgat’ın hızla eksiklerini tamamlayan, kentleşme yolunda hızlı adımlar atan bir Manavgat’ın parçası olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Son derece şanslı bir kentte yaşıyoruz, Allah’ın bütün güzellikleri nasip ettiği bir kent böylesine bir enerjisi olan böylesine heyecanı olan, müşterek hareket edebilen Manavgat’ta doğup büyüyeniyle, Anadolu’nun dört bir tarafından gelip Manavgat’ta biz bir aileyiz. Birlikteliğimiz de bunun en güzel göstergesi bu etkinlikte. Biz aynı anlayışla Manavgat’ın iktisadi hayatına, ekonomik hayatına katkı yapabilmek için bir araya geldik.

SÖZEN, MATSO BAŞKANIMIZ, ATAK ÇALIŞKAN BİR ARAKADAŞIMIZ

Tedarikçi yapılarla müteşebbis insanlarımızla, esnaflarımızla gerçek emekçilerle birlikte bir araya gelinen ve önümüz ki sezonun daha sağlıklı geçmesi adına duruş koyan bir yapı. Ticaret Odası Başkanı nezdinde bütün yönetim kurulundaki arkadaşlara buraya emek verip, Manavgat’ın iktisadi hayatına çok artı kattıklarında teşekkür ediyorum” diye konuştu.  MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın Kongre ve Fuar Merkezi isteğine de vurgu yapan Sözen, “Sayın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı çalışkan, atak bir arkadaşımız. Fuar ve kongre merkezi ile ilgili topu ayağına aldı şutu çekti bizde göğüs istopuyla topu dizimize indirdik bakalım ne olacak” dedi.

KAYMAKAM DR. YİĞİT, MANAVGAT’TA HERŞEY VAR

Daha sonra kürsüye gelen Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat’ın Allah vergisi doğal güzellikleri ile yaşanacak bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Manavgat dünyada sayılı yerlerden bir birisi olduğunu ve herkesin ömrünün bir kısmını burada geçirmek istediği bir kent olduğunu kaydetti. Yiğit;  “Önemli olan huzurlu güvenli bir şehir imajını ortaya koyabilmek gelen insanlara burada mutlu mesut bir hayat sürdürebilmektir diye düşünüyorum.  Manavgat kendi imajını oluşturmuş, kendisini aşmış bir şehir. Kentin dinamikleri sürekli çalışıyor, sizi bir şeyler yapmaya zorluyor. Bu anlamda ciddi bir yörede yaşıyorsunuz” dedi.  Manavgat’ta ülke ekonomisine değer katan bir kent olduğunun altını çizen dr. Yiğit, “Sorunlar yok mu? Kesinlikle var ama bir çok vilayetten iyi durumdayız. Manavgat’ta ne ararsanız bunu bulabilecek durumdasınız iş imkanı var kış şartlarında biraz sıkıntı yaşanıyor ama çok kısa zamanda toparlıyor ve devam ediyor. En önemli kaynağımız turizm ve tarım.  İşlenmiş ürünleri birlikte paylaşan ve Ne Varsa Manavgat’ta Var konsepti içinde bu bize ivme kazandıracak yeni şeyler üreteceğiz. Takdir edeceğimiz kendi ürünlerimizi kendimiz üreteceğiz kendimiz ekonomik anlamda paketleyeceğiz ve sunacağız. Herkese iş düşüyor. Çalışmalarınızdan hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, protokol üyeleri, davetliler ve fuarda stant açan firmaların temsilcilerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi.

GAZETECİLERE BOZTAŞ’TAN SÜPRİZ

Fuar açılışının ardından MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle çiçek buketleri hazırlatarak fuarı takip eden gazetecilere takdim etti. Gazetecilerin zaman mevhumu olmaksızın yürüttükleri mücadele, sarf ettikleri emek takdirle karşılanması gerektiğini belirten Boztaş, “Sorunları tarafsız bir şekilde kamuoyuna aktararak toplumsal mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine katkı sağlamaktadırlar. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, son derece onurlu ve saygın addettiğim, kutsal mesleklerinde üstün başarılarının devamını dilerim" dedi. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 
Bu haber 378 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3317, toplam 5265470 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net