ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş’ı Vakıfbank Akdeniz Bölge Müdürü Mehmet Arıöz ziyaret etti. Ziyareette Vakıfbank Manavgat Şube Müdürü Ali Sayın, Vakıfbank Manavgat Demokrasi Şube Müdürü Aspurçe Çetin, Vakıfbank Antalya Bölge Satış ve Pazarlama Ekibinden Deniz Durmuş ve Burak Saygı, Vakıfbank Manavgat Şube Portföy Yöneticisi Meryem Kara’da yer aldı.

VERİLECEK KREDİLER ÜYELERİMİZE DESTEK SAĞLAYACAKTIR

Ziyaretleri Bölge Müdürü Mehmet Arıöz ve beraberindeki heyete teşekkür eden MATSO yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  kredi hakkında bilgiler aldı.  Boztaş, “ bu dönemde üyelerimizin finansmana ve krediye ulaşması konusunda sağlayacağınız kolaylık nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum. Verilecek krediler üyelerimize destek sağlayacaktır” dedi.

 Vakıfbank Akdeniz Bölge Müdürü Mehmet Arıöz, ziyarette imalatçı ve ihracatçı 1 yıl geri ödemesiz, 72 ay vade, yıllık yüzde 17,75 faiz oranlı çıpa kredisi ile ilgili bilgiler verdi.

 40 MİLYAR TL BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR KREDİ PAKETİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Küresel Covid-19 salgınının, ekonominin üzerindeki olumsuz etkilerini bertaraf etmek, firmaların üretim, yatırım ve ihracata dönük faaliyetlerini desteklemeyi amaçladıklarını kaydeden Arıöz,  “ Vakıfbank tarafından 40 milyar TL büyüklüğünde bir kredi paketi hayata geçirdiklerini söyledi.

Arıöz,  “Yeni kredi ürünü ile imalat, ihracat ve ithal ikame amaçlı ürün üretmek amacıyla yatırım yapacak olan firmalar başta olmak üzere stratejik öneme sahip sektörlerde faaliyet gösteren firmalara TL ve YP olarak düşük faizli finansman desteği sağlanacaktır” dedi.

 

72 AYA KADAR 1 YIL ÖDEMESİZ KREDİ

Verilecek olan Çipa kredisinin faiz oranını yıllık yüzde 17,75 olduğunu kaydeden Arıöz, “Paketimiz 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vadeler içermekle birlikte firmalarımızın ihtiyaçları ve nakit akışına göre 1 yıla kadar ödemesiz dönem uygulanabilecektir” diye konuştu.

Kredi ile ihracat ve ithal ikame amaçlı ürün üretmek amacıyla yatırım yapacak olan firmalar başta olmak üzere stratejik öneme sahip sektörlerde faaliyet gösteren firmalara TL ve döviz olarak düşük faizli finansman desteği sağlanacağını dile getiren Arıöz, “Bu kredinin en önemli yanı faiz oranı. Bu kredimiz TCMB politika faiz oranına endeksli şekilde kullandırılacak olmasıyla Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip. ‘Çıpa Kredisi’ faiz oranı, Merkez Bankası politika faiz oranına bağlı olarak aşağı yönlü değişecek ve kredi vadesi boyunca yukarı yönlü bir faiz artışı de yapılmayacaktır. Yani politika faizi aşağı indiğinde kredi faizi aşağı inecek ama arttığı zaman bir değişiklik olmayacak”

 KREDİ 3 BAŞLIK İLE SUNULDU

Çipa kredisinin ilk hedefinin ihracat ve imalat sektöründeki işletmeler olduğunu dile getiren Arıöz, “Kredileri 3 başlık ile sunuyoruz. Çıpa Opex İşletme Kredisi ile firmanın, faaliyetlerine devam etmek amacıyla verdiğimiz ihtiyaç kredisi. İkinci olarak Çıpa Makine ve Araç Alımı Kredisi ile firmanın yapacağı makine alımı ile faaliyetlerinde kullanılmak üzere alacağı araçlara destek sağlıyoruz. Son olarak da Çıpa Proje Kredisi ile firmaların, kapasite artışı, büyüme/genişleme, yeni yatırım gibi projelerinde ihtiyaç duyacakları finansmanı sağlamak amacıyla yanlarında olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Kredi ile ilgili detaya https://www.vakifbank.com.tr/imalatci-ve-ihracatciya-destek-vakifbanktan.aspx?pageID=3988 linkinden ulaşabilirsiniz.

 
Bu haber 587 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 1175, toplam 8146727 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net