ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 9’ncu kez kapılarını açtı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yöresel ürünlerin yer alacağı fuarın açılışına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.  Fuara KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma katıldı. 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar 28 Ekim 2018 Pazar Günü sona erecek.

STANT VE ÜRÜNLERE TAM NOT

Resmi açılışın ardından fuar alanı ziyaretçi akınına uğrarken, Manavgat'ın yöresel zenginliğinin sergilendiği stant da ziyaretçilerin ilgi gösterdiği ilk adreslerden biri oldu. MATSO'nun hazırladığı stant görselliği ile dikkat çekerken, ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesi ile de ziyaretçilerden tam not aldı.

HİSARCIKLIOĞLU VE VALİ KARALOĞLU MATSO STANDINDA

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açılışın ardından ilk ziyaret ettiği stantlardan biri de MATSO'nun Manavgat standı oldu. Başkan Boztaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet MATSO standında bir süre sohbet etti. Daha Sonra Başkan Boztaş tarafından Hisarcıklıoğlu'na Manavgat'ın yöresel ürünleri hediye edildi. Antalya valisi Münir Karaloğlu ise beraberindeki heyetle MATSO standını ziyaret ederek Başkan Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti. MATSO standını ayrıca Antalya Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Hakan Sert, ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır,  Manavgat Esnaf Kefalet Kooparatifi Başkanı Salim Aksoy, Türkiye’nin değişik bölgelerinden çok sayıda siyasi, Oda, Borsa Başkanı, daire amirleri ve vatandaşlar ziyaret etti.

FUARIN YILDIZI MATSO STANDI

Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturan fuarda MATSO’nun Manavgat standına davetliler büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant, şık tasarımı ve görselliğiyle fuarda ziyaretçilerin ilgisi ile adeta yıldızlaştı. MATSO standında Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu gibi ürünler sergileniyor.

YÖREX, YÖRESEL ÜRÜNLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN FIRSAT

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fuarın yöresel ürünlerin tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemine işaret ederek, Oda olarak fuarı çok önemsediklerini ve Manavgat’ın 9 yöresel ürünü ile fuara katıldıklarını söyledi. Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de ekonomiye kazandırılması için büyük fırsat olduğunu belirten Boztaş, Yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor” dedi.

Türkiye’nin değişik yörelerinden birçok ürünle katılım olduğun kaydeden Boztaş, MATSO Standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak fuarda yıldızlaştığını ifade etti.

MANAVGAT'IN ÜRÜNLERİ TÜRKİYE İLE BULUŞUYOR

Her yıl daha da büyüyen ve önem kazanan fuarda Manavgat'ın yöresel ürünleri de görücüye çıktı. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat'ın yöresel ürünlerini Antalya'ya taşıyarak, kurumsal olarak katıldığı ve hazırladığı stantta Türkiye ile buluşturuyor. Stantta Manavgat Altın Susamı başta olmak üzere Zeytinyağı, Belenobası Karpuzu, Portakal, Nar, Defne ve Defne Yağı, Keçiboynuzu, Tahin ve adı Manavgat ile anılmaya başlayan Muz yer alıyor.

MANAVGAT’IN TADI VAR”

MATSO olarak fuarda yapılacak tanıtım çalışmaları için titiz bir çalışma yürüterek çalışmaları tamamladıklarını anlatan Boztaş, “Manavgat ürünlerinin yer aldığı şık tasarımlı MATSO standında Manavgat bölgesinde yetişen 9 ürünü tanıtacağız. Fuara kentimiz yetişen yöresel ürünlerimizin kendisine has aroması ve tadını anlatmak amacıyla   “Manavgat’ın tadı var”  sloganı ile katılarak yer aldık”

BİZİM TADIMIZ BAŞKA

“Ürünlerimizin tanıtımını yaparak marka haline getirilebilmeyi hedeflemiyoruz. Bizim tadımız başka” diyoruz. 9’cusu gerçekleşen YÖREX Fuarına son 5 yıldır ciddi hazırlıklar yaparak katıldık”

BAŞKAN BOZTAŞ, MANAVGAT HALKINI DAVET ETTİ

Unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin tanıtılarak gün yüzüne çıkartılması ve pazarlanması konusunda YÖREX’in önemine vurgu yapan Boztaş, fuarı organize eden Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’a teşekkür ederek, Manavgat halkını fuara davet etti.

 

 
Bu haber 482 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 1601, toplam 5039445 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net