ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB'un desteğiyle düzenlenen YÖREX, ANFAŞ Fuar Merkezi'nde bu yıl 10'uncu kez düzenlendi. 'Sizin Oraların Nesi Meşhur?' sloganıyla 23- 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen fuarda, bu yıl ilk kez Türkiye'nin 81 ili ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden MATSO’nun da aralarında olduğu 164 oda ve borsa, 18 kalkınma ajansının yanı sıra, valilik, belediyeler, kooperatifler, üretici birlikleri ve firmalardan oluşan 647 katılımcı yer aldı.

STANT VE ÜRÜNLERE TAM NOT

Resmi açılışın ardından fuar alanı ziyaretçi akınına uğrarken, Manavgat'ın yöresel zenginliğinin sergilendiği stant da ziyaretçilerin ilgi gösterdiği ilk adreslerden biri oldu. MATSO'nun hazırladığı stant görselliği ile dikkat çekerken, ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesi ile de ziyaretçilerden tam not aldı.

HİSARCIKLIOĞLU,  BAŞKAN BOZTAŞ’I MANAVGAT VE MANAVGAT ÜRÜNLERİ İLE YAPMIŞ OLDUĞU TANITIM ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ TEBRİK ETTİ

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açılışın ardından ilk ziyaret ettiği stantlardan biri de MATSO'nun Manavgat standı oldu. Başkan Boztaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet MATSO standında bir süre sohbet etti. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada Başkan Boztaş’ı Manavgat  ve Manavgat ürünleri konuşunda yaptığı çalışmalar nedeniyle tebrik etti.Daha Sonra Başkan Boztaş tarafından Hisarcıklıoğlu'na Manavgat'ın yöresel ürünleri hediye edildi. Antalya valisi Münir Karaloğlu ise beraberindeki heyetle MATSO standını ziyaret ederek Başkan Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti.

MATSO STANDI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

MATSO standını ayrıca CHP Antalya Milletvekili Sayın Çetin Osman Budak, Cavit Arı, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan Yılmaz, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Hakan Sert, Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır,  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gürsel Baran, MASİAD Başkanı Sayın Mücahit Tatar ve yönetim kurulu üyeleri, Manavgat Esnaf Kefalet Kooparatifi Başkanı Salim Aksoy, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer,  AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Mesut Alkan ve yönetim kurulu üyeleri, CK Kamu İletişim Müdürü Sayın Yaşar Cebişli, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Danışmanı Erkut Temiz, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Serap Kocaoğlu ve  Türkiye’nin değişik bölgelerinden çok sayıda siyasi, Oda, Borsa Başkanı, daire amirleri ve vatandaşlar ziyaret etti.

FUARIN YILDIZI MATSO STANDI

Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturan fuarda MATSO’nun Manavgat standına davetliler büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant, şık tasarımı ve görselliğiyle fuarda ziyaretçilerin ilgisi ile adeta yıldızlaştı. MATSO standında Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu gibi ürünler sergilendi.

YÖREX, YÖRESEL ÜRÜNLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN FIRSAT

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fuarın yöresel ürünlerin tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemine işaret ederek, Oda olarak fuarı çok önemsediklerini ve Manavgat’ın 9 yöresel ürünü ile fuara katıldıklarını söyledi. Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de ekonomiye kazandırılması için büyük fırsat olduğunu belirten Boztaş, Yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor” dedi.

Türkiye’nin değişik yörelerinden birçok ürünle katılım olduğun kaydeden Boztaş, MATSO Standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak fuarda yıldızlaştığını ifade etti.

MANAVGAT'IN ÜRÜNLERİ TÜRKİYE İLE BULUŞTU

Her yıl daha da büyüyen ve önem kazanan fuarda Manavgat'ın yöresel ürünleri de görücüye çıktı. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat'ın yöresel ürünlerini Antalya'ya taşıyarak, kurumsal olarak katıldığı ve hazırladığı stantta Türkiye ile buluşturuyor. Stantta Manavgat Altın Susamı başta olmak üzere Zeytinyağı, Belenobası Karpuzu, Portakal, Nar, Defne ve Defne Yağı, Keçiboynuzu, Tahin ve adı Manavgat ile anılmaya başlayan Muz yer alıyor.

MANAVGAT’IN TADI VAR”

MATSO olarak fuarda yapılacak tanıtım çalışmaları için titiz bir çalışma yürüterek çalışmaları tamamladıklarını anlatan Boztaş, “Manavgat ürünlerinin yer aldığı şık tasarımlı MATSO standında Manavgat bölgesinde yetişen 9 ürünü tanıtacağız. Fuara kentimiz yetişen yöresel ürünlerimizin kendisine has aroması ve tadını anlatmak amacıyla   “Manavgat’ın tadı var”  sloganı ile katılarak yer aldık”

BİZİM TADIMIZ BAŞKA

“Ürünlerimizin tanıtımını yaparak marka haline getirilebilmeyi hedeflemiyoruz. Bizim tadımız başka” diyoruz. 9’cusu gerçekleşen YÖREX Fuarına son 6  yıldır ciddi hazırlıklar yaparak katıldık”

MATSO OLARAK İLGİDEN MEMNUNUZ MATSO

Başkanı Ahmet Boztaş, YÖREX'te Manavgat'ta yetiştirilen ürünleri tanıttıklarını belirterek, standa yapılan ziyaretlerden memnun olduğunu belirtti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra Türkiye'nin her yerinden insanların MATSO standını ziyaret ettiğini anlatan Başkan Boztaş, "Standımıza gelenlere, ilçemizde yetişen ürünlerimizi anlattık. Manavgat'ta yetişen ürünlerin farklılığın' belirttik" dedi.

 
Bu haber 466 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 11, toplam 7037531 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net