ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 8’nci kez kapılarını açtı. Fuarı'a 70 ilden 120 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı olmak üzere 400'ün üzerinde kurum ve kuruluş katılıyor. . Geçen yıl 155 bin kişinin gezdiği fuara, bu yıl 200 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.  Fuar 17 Eylül akşamına kadar gezilebilecek.

Fuarın yıldızı MATSO standı

Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturan fuarda MATSO’nun Manavgat standına davetliler büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant, şık tasarımı ve görselliğiyle fuarda ziyaretçilerin ilgisi ile adeta yıldızlaştı. MATSO standında Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu gibi ürünler sergileniyor.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fuarın unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin açığa çıkartılıp tanıtılarak tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemine işaret ederek, Oda olarak fuarı ok önemsediklerini ve Manavgat’ın 9 yöresel ürünü ile fuara katıldıklarını söyledi. Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de Manavgat’ın yerli turiste tanıtılması için büyük fırsat olduğunu belirten Boztaş, şehirleri zenginleştirmenin yolunun tanıtım ve markalaşmayla olduğunun altını çizdi. Türkiye’nin değişik yörelerinden birçok ürünle katılım olduğun kaydeden Boztaş, MATSO Standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak fuarda yıldızlaştığını ifade etti.

Markalar Şehri Manavgat

 YÖREX'de Manavgat'ın 9 yöresel ürününü tanıttıklarını belirten Boztaş,  hedeflerinin “Bizim tadımız başka”, “Manavgat’ın tadı var”  gibi sloganlarla tanıtımını yaptıkları ürünleri marka haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 Başkan Boztaş, Manavgat halkını davet etti.

Unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin tanıtılarak gün yüzüne çıkartılması ve pazarlanması konusunda YÖREX’in önemine vurgu yapan Boztaş, fuarı organize eden Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’a teşekkür ederek, Manavgat halkını fuara davet etti.

Bakanlar MATSO standında

Fuarın açılışının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu beraberindeki heyetle MATSO standını ziyaret etti. Başkan Boztaş ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Bakanlara yöresel ürünler hakkında bilgiler verildi. 

  MATSO Standı çok sayıda ziyaretçi ağırladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, CHP Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Konyaltı Belediye başkanı Muhittin Böcek,  Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, AK Parti İl başkanı Rıza Sümer, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, DSP İl Başkanı Ahmet Çakmak,   Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATB Başkanı Ali Çandır, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Kumluca Ticaret Ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih durdaş, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu, Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı hasan Öz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya İl Ticaret Müdürü Seval Dizerkonca, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri, Manavgat Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy ve Yönetim kurulu üyeleri, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mahir Çınar, MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Hacer Bakır Sert, Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hakan Sert, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ile ve Türkiye’nin değişik yerlerinden Oda ve Borsa Başkanları tarafından ziyaret edildi.

 
Bu haber 657 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm: 05336871180 - 05303210656

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 779, toplam 3651216 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net