ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

MATSO MECLİS TOPLANTISI

26 EKİM 2021

 Yönetim Kurulu Başkanı

 Seydi Tahsin GÜNGÖR

 

 Değerli Meclis Üyelerimiz;

Değerli Çalışma Arkadaşlarım; 

 Faaliyetlerimiz hakkında bilgi vermek istiyorum

 

 

TÜSİKON’un Ziyareti

Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu ( TÜSİKON ) Akdeniz Bölge Başkanı Erol Şahbaz, TÜSİKON Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Şahin ile birlikte Odamızı ziyaret etmiştir.Ziyarette, ülke ve bölge ekonomisinin yanı sıra  iş dünyasının sorunları konuşulmuştur.

Akseki Kaymakamı Volkan Hülür’ün Ziyareti

Akseki Kaymakamı Volkan Hülür, Odamızı ziyaret etmiştir.Ziyarette, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olan Manavgat yangını başta olmak üzere yangın sonrası yapılan yardımlar, Manavgat’ın ve Akseki’nin ekonomisi ele alınmıştır. Sayın Hülür, yangında verilen ekipman ve yardımların ulaştırılması konusundaki destekler için Odamıza teşekkür etmiştir.

Doğal Afetler İçin Toplanan Yardımlara İlişkin Çekin Bakan Soylu’yaSunulduğu

Toplantıya Katıldık

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile bağlı oda ve borsalar tarafından Manavgat yangınları başta olmak üzere ülkemizdeki ve bölgemizdeki doğal afetler için toplanan yardımlara ilişkin çek, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AFAD Başkanı Yunus Sezer'e takdim edilmiştir. Yardım çekin takdim toplantısına katıldık.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk’ten Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Nesibe Yıldız ile birlikte Odamızı ziyaret etmiştir.Ziyaret ve bölgemize yönelik yaptıkları katkılar için konuklarımıza teşekkür ettik.

Kaymakam Demir’e TOBB Heyeti İle Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Nesibe Yıldız, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Sibel Özdoğan ve Opet Medya Yapım Koordinatörü Serkan Reçber ile birlikte Manavgat Kaymakamımız Abdulkadir Demir’i ziyaret ettik.

İYİ Parti’ye İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı'ya iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette kentin sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri başta olmak üzere birlik ve beraberlik içerisinde çözülebilecek sorunlar değerlendirilmiştir.

CHP’ye İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Örgütü Başkanı Aliye Coşar ve Yönetimine iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette, kentin sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri başta olmak üzere birlik ve beraberlik içerisinde çözülebilecek sorunlar değerlendirilmiştir. Yangın ve sonrasında yaraların sarılması esnasında gösterilen birlik ve beraberlik ile Üniversiteleşme konuları da ele alınmıştır.

AK Parti’ye İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi Manavgat İlçe Başkanı Av. Ahmet Ali Erol ve Yönetimine iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette, kentin sorunları ve çözüm önerileri başta olmak üzere kent ekonomisinin çeşitlendirilmesi için yapılması gerekenler ve kentin ihtiyaçları ele alınmıştır.

Emniyet Müdürü Oymaağaç’a Ziyareti

Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç’ı ziyaret ederek göreve başlaması nedeniyle hayırlı olsun dileğinde bulunduk. Ziyarette, kentlerin ekonomisinde güvenliğin önemi ele alarak ekonominin güvenli ortamda büyüdüğüne değinilmiştir.

Jandarma Komutanı Tunç’a Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Yusuf Tunç’u ziyaret ederek Manavgat’ta göreve başlaması nedeniyle hayırlı olsun bulunduk. Ziyarette, kentlerin ekonomisinde güvenliğin önemi ele alarak ekonominin güvenli ortamda büyüdüğüne değinilmiştir.

Duru’ya İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Sosyal Güvenlik Merkezi Manavgat MüdürüAli Duru’ya iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette ülkelerin refah ve kalkınmışlık seviyelerinin tespitinde sosyal güvenliğin de kriterler arasında yer aldığına değinilerek iyi bir sosyal güvenlik sisteminin, toplumların gelişmişliğinin göstergesi olduğuna vurgu yapılmıştır.

Açıkbaş’a İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Manavgat Orman İşletme Müdürü Aydın Açıkbaş’a iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette Manavgat’ta meydana gelen Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınının söndürülmesinde gece-gündüz demeden, ekip olarak, canla başla yaptıkları çalışma için Açıkbaş’a teşekkür ederek yangında şehit olan orman ekipleri için başsağlığı diledik.

Ayna’ya İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte İŞKUR Manavgat Şube Müdürü Yavuz Ayna’ya iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette İŞKUR tarafından istihdama yönelik olarak verilen destekler ile verilen işbaşı eğitimleri ele alınmıştır.

Yılmaz’a İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikteManavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz’a iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette adaletin bir toplumun olmazsa olmazı olduğu ifade ettik ve Manavgat iş dünyası olarak ekonominin sağlam temeller üzerinde yükselmesinde güçlü bir adalet sisteminin var olması gerektiğinin önemi içinde olduğumuzu dile getirdik.

Güneş’e İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikteManavgat Yüksek Öğrenim Vakfı (MAYÖV) Başkanı Muammer Güneş ve Yönetim Kurulu’na iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette Manavgat’ta üniversiteleşme yolunda atılan ve atılması gereken adımlar ele alınmıştır. Kurulacak üniversitenin Manavgat’ta sosyal ve kültürel yapıya yapacağı katkının yanı sıra ekonomiye de katkı sağlayacağına değinilmiştir.

Eroğlu’na İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Manavgat Müftüsü Abdullah Eroğlu’na iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladık, kentimizde yapacak etkinlikler hakkında Eroğlu bilgiler vermiştir.

Kapukaya’ya İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikteTürk Kızılayı Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya’ya iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette Türk Kızılay'ının, Türkiye'nin kan ihtiyacını karşılamak yaptığı faaliyetler başta olmak üzere her vatandaşın kan bağışında bulunması gerektiğine değinilmiştir.

Erenoğlu’na İade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikteManavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği Başkanı Serkan Erenoğlu ve Yönetim Kurulu’na iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette dernek çalışmaları ile engellilere yönelik yapılan ve yapılması gereken projeler ile toplumun engellilere yönelik daha duyarlı olması gerektiği konularına değinilmiştir.

Üyelerden Ziyaret

Üyemiz Adalya Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci İş İnsanı Ramazan Kara, Odamızı ziyaret etmiştir. Ziyarette turizmin 12 aya yayılması başta olmak üzere, 2021 turizm sezonu ve turizm ekonomisi üzerine değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Üye Talepleri Karayılan’a İletildi

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan’ı ziyaret ettik. Ziyarette, Manavgat’ın vergi geliri açısından birçok ilden önde olduğuna vurgu yaptık. Ziyarette yangından dolayı turizm başta olmak üzere tüm sektörlerde kent ekonomisinin olumsuz etkilendiği belirtilerek şu talepleri dile getirdik.

1-Bölgemizdeki mücbir sebep sürecinin yılsonuna kadar devam etmesini,

2- 7326 ve 7256 sayılı kanunlar gereğince yapılandırılan taksitlerin Aralık-Şubat aylarındaki ödemelerinin Haziran Ayı sonuna kadar ertelenmesi,

3-Kasım - Aralık beyannamelerinin 2022 yılına ertelenmesi.

Atılgan’a Teşekkür

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte Antalya Defterdarı Yusuf Atılgan’a ziyarettebulunduk, ziyarette Manavgat’ta meydana gelen yangında defterdarlık olarak yaptıkları çalışmalar ve verdikleri destekler için Atılgan’a teşekkür ettik.

Çandır’a Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret ettik. Ziyarette 11. YÖREX Fuarı, “MUZ”daki raf ömrü ve fiyatlardaki düşüş ve bölge tarımında ürün yığılmasının ortaya çıkmaması için tarımda ürün çeşitliliğine gidilmesi gerektiği konularına değinilmiştir.

Özşahan’aİade-i Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte, Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan’a iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette;

-Eğitimler sonunda elde edilen yeterlilik belgelerinin hızlı bir şekilde üyelere verilmesi,

-Şirketleşmeyi ve markalaşmayı destekleyici faaliyetler ve eğitim verilmesi,

-İhracat yapan Odamız üyelerine pazar çeşitliliğinin arttırılması için destek verilmesi dile getirilmiştir.

Özfidan’a Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan'ı ziyaret ettik. Ziyarette bir şehrin güvenliği ve huzurunun, ekonomi başta olmak üzere tüm sektörleri etkilediğine vurgu yaparak Antalya ve Manavgat’ın Türkiye’nin vitrini olduğuna ve güvenliğinin önemli olduğuna değinilmiştir. Bölgede meydana gelen yangınlarda jandarma tarafından yapılan özverili çalışmalar için Özfidan’ateşekkür edip görevinde başarılar diledik.

Çetin’e Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ettik. Ziyarette Manavgat’ta meydana gelen orman yangınları ve sonrasında yaraların sarılması konusunu ele alınmıştır. Ayrıca Odaların çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Kocaoğlu’na Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle ile birlikte TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu’nu ziyaret etmiştir. Ziyarette, Manavgat’ta meydana gelen orman yangını sonrasında yaraların sarılması için gösterdiği büyük çaba, yardım ve destekleri dolayısıyla Başkan Serap Kocaoğlu'na teşekkür ettik.

Dere’ye İade-i Ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere'ye iade-i ziyarette bulunduk. Ziyarette tüccar ve esnafın sorunları ele alınmıştır.

Yalıçıkkaya’ya İade-i Ziyaret

Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya’ya iade-i ziyarette bulunarak "Camiler ve Din Görevlileri Haftası"nı kutladık. Görüşmede ayrıca, İl Müftülüğünün Manavgat’ta yaptığı dini ve sosyal hizmet faaliyetlerikonuşulmuştur.

Balcı’ya Ziyaret

 

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Meriç Balcı’yı ziyaret ettik. Ziyarette,Odamızın ve Yüksekokulun yaptığı tarım çalışmaları, gıda ile organik gıda konuları masaya yatırılmıştır.

 

Üye Ziyareti

 

MATSO Meclis Üyesi ve Danışmanı, İş İnsanı İbrahim Şaşmaz'ı Manavgat Çolaklı bölgesinde inşaatına başladığı Sun ThaliaResort&Spa Otel inşaat alanında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulunduk.

 

Karayılan’a Ziyaret

Üyemiz  İbrahim Şenli ile birlikte Antalya Vergi Daire Başkanı İlhan Karayılan’ı ziyaret ettik.

Vali Yardımcıları Sezgin ve Ateş’e Ziyaret

Antalya Vali Yardımcılarımız Yalçın Sezgin’i ve Nurettin Ateş’i ziyaret ettik. Ziyarette, Manavgat’ta meydana gelen, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını sırasında, gece gündüz demeden, kente yönelik verdikleri hizmetler ve yangından sonra mağduriyetlerin giderilmesi konusundaki yardımları için Sezgin’e ve Ateş’e teşekkür ettik.

Karacalar Group’u Ziyaret

Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Üyemiz, Karacalar Group’u ziyaret ettik. Genel Müdür Adem Karaca ve Şirket Müdürü İbrahim Karaca’dan  doğal ahşap ürünleri başta olmak üzere yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler aldık. Manavgat İş Dünyası adına şehrimize sağladıkları katma değer için kendilerine teşekkür ettik.

Gelendost ve Karabıyık’tan Ziyaret

Manavgat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hüseyin Avni Gelendost ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Üst Kurul Delegesi Mustafa Karabıyık Odamızı ziyaret etmiştir. Ziyarette Manavgat ekonomisi değerlendirilmiştir. Bizleri, 22-24 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan TGF 10. Genel Kurulu’na davet etmişlerdir.

ErasmusProje’leri Değerlendirildi

Manavgat Şule-Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen ve projenin yaygınlaştırılması sürecinde Odamızın da içinde yer aldığı ErasmusProje’leri kapsamında Sırbistan, Portekiz ve Litvanya’dan gelen öğretmenler Odamızı ziyaret etmiştir. Ziyarette konuklara Oda çalışmaları ve Manavgat İş Dünyası ile ilgili bilgiler verdik. Proje kapsamında mesleki eğitim ile sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler arasındaki iş birliklerin değerlendirilmiştir. Yeni dönemde ErasmusProje’leri ile Manavgat için neler yapabileceği tartışılmıştır.

Kaymakam Demir’den Ziyaret

Manavgat’ın Yeni Kaymakamı Abdulkadir Demir’i ağırladık. Ziyarette Kaymakam Abdülkadir Demir'e kent ekonomisini çeşitlendirmek için yaptığımız çalışmalar ve Manavgat ekonomisi hakkında bilgiler aktardık.

 

 

Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanlığı Seçimi

Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti, Ekim Ayı Olağan Toplantısı,Odamız Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Toplantıda önceki dönem Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in tayini çıkması nedeniyle boşalan OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığına katılımcıların oybirliği ile Manavgat’ın Yeni Kaymakamı Abdulkadir Demir seçilmiştir. Odamız ve Manavgat OSB Başkanı olarak Abdulkadir Demir’e OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı görevine seçilmesi dolayısıyla hayırlı olsun dedim.

Üye Taleplerine Çözüm Arayışı

 

2020 yılında pandemi, 2021 yılında ise Manavgat’ta çıkan yangın afeti nedeniyle turist sayısında ciddi azalmalar meydana gelmiştir. Doğrudan ya da dolaylı olarak Odamız üyesi firma ve işletmeler nakit akışlarında sıkıntılar yaşamışlardır. Yaşanan bu zorlukları aşabilmek için üyelerden gelen talepler ile ilgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunulmak üzere TOBB' a resmi bir yazı ile başvuru yaptık.

Talepler:

 

1-27/8/2021 tarihli 31581 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4419 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ilan edilen mücbir sebep halinin süresinin 01/01/2022 tarihine kadar uzatılması.

2-Mücbir sebep nedeniyle 7256 ve 7326 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan bazı alacakların taksit ödeme sürelerinin 2022 yılı Haziran ayına ertelenmesi.

3-Kredi ödemelerinin ertelenmesi; Üyelerimizin pandemi sürecinde kamu ve özel bankalardan kullanmış oldukları tüm kredilerinin 1 (bir) yıl süre ile yapılandırılmadan faizsiz bir şekilde ötelenmesi.

4-Sicil affının hayata geçirilmesi; Çek, senet, kredi ödemeleri kaynaklı bozulan sicillere ilişkin kayıtların, borçların yapılandırılması ve/veya ödenmesi durumunda silinmesi ve bu hususun bankalarca dikkate alınmasının sağlanması.

5-Kira Desteği; işletmelerin 2022 yılı Mayıs ayına kadar olan kira ödemelerinde devlet desteği verilmesi.

6-Ülkemize en fazla döviz girdisi sağlayan turizm sektörünün, Eximbank nezdinde hak ettikleri kredileri almaları.

 

MANAVGAT’IN ALTIN SUSAMI COĞRAFİ İŞARET ALDI

Manavgat’ın Altın Susamı, Coğrafi İşaret almıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu, Odamızın Manavgat Susamı’na coğrafi işaret alma ile ilgili başvurusunu onaylayarak MANAVGAT’IN ALTIN SUSAMI’NI coğrafi işaretle tescillemiştir. Odamız, 2014 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu’na, Manavgat Susamı’na coğrafi işaret almak için başvuru yapmıştı. Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) tarafından analizlerinin yapılması, tarihi geçmişi ile ilgili bilgilere ulaşılması, Manavgat coğrafyasının ve toprak yapısının Manavgat Susamı’nın kalitesine olumlu etkilerinin bilimsel verilerle desteklenmesi ve Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvurulması coğrafi işaret alma süreçlerini oluşturmuştur. Süreç sonunda Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında 23.06.2020 tarihinden itibaren korunmak üzere Manavgat Susamı 26.03.2021 tarihinde tescil edilmiştir. Coğrafi işaret (Cİ), Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri bakımından kökenin bulunduğu yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş ürünü gösteren işarettir. Gıda, tarım, maden, el sanatları, sanayi ürünleri coğrafi işaret tesciline konu olabiliyor. Coğrafi işaret tescili ile ürünlerin standartları, geleneksel özellikleri ve üretim yöntemleri koruma altına alınır. Ayrıca Coğrafi işaret tescili sayesinde ürün, benzerlerinden kolayca ayrılır, benzer ürünler karşısında avantaj sağlar, tüketiciye güven verir, daha rahat, kolay ve yüksek değerle pazara sunulur. 

Manavgat Susamı Coğrafi İşaret Onayı Basın Toplantısı

Osmanlı Sarayları’nın mutfağını süsleyen Manavgat’ın Altın Susamı, Coğrafi İşaret almıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu, Odamızın Manavgat Susamı’na coğrafi işaret alma ile ilgili başvurusunu onaylamıştır. Müjdeyi,kamuoyuna düzenlediğimiz basın toplantısında verdik. Merhum Başkanımızın da büyük önem verdiği bu projede hedefe varmak bizleri mutlu etmiştir.

Çalışkan’dan Ziyaret

Manavgat Eski Cumhuriyet Başsavcıları’ndan Faruk Çalışkan, Odamızı ziyaret etmiştir.

Kaya’ya Ziyaret

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı Aykut Kaya'yı ziyaret ettik. Ziyarette, Manavgat ve Ülke Ekonomisi ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk.

Şahin’e Başsağlığı Ziyareti

TOBB BaşkanımızRifatHisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa Başkanlarımız ile birlikte babası vefat eden Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin'e taziye ziyaretinde bulunduk.

Covid 19 Pandemisi nedeniyle 2020 yılında yapılamayan, kısa adı YÖREX olan Yöresel Ürünler Fuarı, bir yıl aradan sonra kapılarını 11. kez ziyaretçilere açmıştır.

Yöresel ürünlerin ticarete kazandırılması, tüketimlerinin yaygınlaştırılması, katma değerlerinin artırılması ve coğrafi işaret ile tescil ettirilerek standartlarının oluşturulmasını hedefleyen fuar, ANFAŞ-Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenmiştir.

Manavgat’ın kalitesi ve tadı ile beğeni kazanan yöresel ürünleri fuardaki yerini Odamızın hazırladığı standda, BİZİM TADIMIZ BAŞKA sloganıyla almıştır. Fuarda, Manavgat’ın ilk coğrafi işaret alan ürünü ALTIN SUSAM da tescilli ünvanı ile yine Odamızın hazırladığı standda ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği, Manavgat’ın yöresel ürünlerinin sergilendiği Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası standı, görselliği ve yöresel ürün çeşitliliği ile fuarın öne çıkan, dikkat çeken ve yıldızlaşan standı olmuştur. Standda, MATSO’nun Merhum Başkanı Ahmet Boztaş da unutulmamıştır. Boztaş’ın resminin yer aldığı görsel “SENİ UNUTMAYACAĞIZ” sloganıyla standda yer almıştır.

 

Standı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen başta olmak üzere Oda/Borsa Başkanları, Siyasi Partilerin Başkanları, Antalya ve Manavgat Protokolü, MATSO Üyeleri ve çok sayıda kişi ziyaret etmiştir.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör, fuarda bir taraftan ziyaretçilerle yakından ilgilenirken diğer taraftan da yerel ve ulusal medyaya Manavgat’ın yöresel ürünleri, tanıtım çalışmaları ve fuar hakkında açıklamalarda bulunmuştur.

Ayrıca standı ziyaret edenler, Manavgat’ın yöresel ürünlerini tadarken beğenilerini de dile getirmişlerdir.

Aydın Mimarlık Açılışı

Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir ile birlikte Mimar Emrah Aydın'ın kurucusu olduğu Aydın Mimarlık ofisinin açılış törenine katılarak hayırlı olması temennisi ile açılışını gerçekleştirdik. Kendisine Manavgat İş Dünyası adına başarılar diliyoruz.

Şekerbank’tan Ziyaret

Şekerbank Manavgat Şube Müdürü Mehmet Topçu, Portföy Yöneticisi Fatma Hatipoğlu Arslan ile birlikte Odamızı ziyaret etmiştir. Bankacılığın, ekonomideki yeri ve önemi ele alınmıştır.

Emniyet Müdürü Oymaağaç’tan Ziyaret

Manavgat Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç,Odamızı ziyaret etmiştir. Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerimizin de hazır bulunduğu ziyarette ekonomide güvenliğin önemine değinilmiştir. Ayrıca üyelerden gelen güncel talepleri Oymaağaç’aaktarırken, kent ekonomisini çeşitlendirerek güçlü kılmak istediğimizikaydederek  bu yönde attığım adımlar hakkında bilgiler verdik.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır. Etkinlikler kapsamında Manavgat Protokolü’nün katıldığı çelenk sunma ve Manavgat Kaymakamlığı tarafından düzenlenen protokolün, öğrencilerin ve halkın yer aldığı törenler ile Manavgat Belediyesi’nce gerçekleştirilen Fener Alayı Yürüyüşüne ve Side’deki kutlamalara katıldık.

 

 

 

 

 

 

 

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2421, toplam 9352255 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net