ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Covid 19 salgını nedeniyle 2020 yılında yapılamayan, Yöresel Ürünler Fuarı ( YÖREX) bir yıl aradan sonra ziyaretçilerine kapılarını açarak 11. kez gerçekleşti.  Antalya EXPO Center’de 20-24 Ekimde gerçekleşen YÖREX’deki Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Standı büyük ilgi gördü. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant şık tasarımı, görselliği ve ürünleri ile fuarın yıldızı oldu. Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından organize edilen ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’unda destek verdiği YÖREX’e MATSO Manavgat’ın yöresel ürünleri ile katıldı. 76 il ve KKTC'den katılımın olduğu bu yılki YÖREX'te 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın toplam 150 kooperatif, 650'nin üzerinde firma katıldı.

 

FUARIN YILDIZI MATSO STANDI

Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturan fuarda MATSOnun Manavgat standına davetliler büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant, şık tasarımı ve görselliğiyle fuarda ziyaretçilerin ilgisi ile adeta yıldızlaştı. MATSO Standı’nda coğrafi işaret ile tescillenen ve Osmanlı mutfağını süsleyen Manavgat Altın Susamı başta olmak üzere portakal, nar, zeytin, defne, karpuz, keçiboynuzu, muz, ejder meyvesi, avokado, mango, papaya ve pasiflora olmak üzere toplam 13 ürünü sergiledi. 

 

MATSO STANDI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Açılışın ardından MATSO standı yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı. MATSO Standını YÖREX’in açılışına katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir, Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz,  TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Başkanı Yavuz Özyeğin başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinden Oda ve Borsa başkanları,  siyasi parti ilçe başkanları, Antalya ve Manavgat’ın sivil toplum kuruluşları başkanları,  daire amirleri,  iş insanları ve medya mensupları ve vatandaşlar ziyaret etti.

 

FUAR, YÖRESEL ÜRÜNLERİ TANITARAK EKONOMİYE KAZANDIRMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR ALAN

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, fuarın yöresel ürünlerin tanıtılarak ekonomiye kazandırılması için fuarın önemli bir alan olduğunu belirterek Oda olarak fuarı çok önemsediklerini söyledi. Yöresel ürünlerin tescillenmesi ve pazarlanması konusunda fuarın önemine işaret eden Güngör, “yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak ve ekonomiye kazandırılması fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor” dedi.

YÖREX'te 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın toplam 150 kooperatif, 650'nin üzerinde firma, Anadolu'nun her köşesinden toplamda 10 bine yakın yöresel ürünün sergilendiğini kaydeden Güngör, MATSO Standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak fuarda yıldızlaştığını ifade etti.

ZİYARETÇİLER ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDEN ÜRÜNLERİ GÖRDÜ

Manavgat’ta fuara kalabalık bir ziyaretçi akını olduğunu söyleyen Güngör, ziyaretçilerin fuarda birkaç saat içinde doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine buram buram Anadolu’nun her bir köşesinden ürünü görme imkânına sahip olduğunu ifade etti.  Fuarın mimarı olan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’a teşekkür eden Güngör, “11 yıldır Antalya Ticaret Borsası Başkanımız Ali Çandır çok güzel bir projeye imza atıyor. Yörex’le birlikte memleketimizin her bir köşesinden ayrı güzellikte fışkıran yöresel ürünlerimizin tanıtılarak ekonomiye kazandırılmasına çok büyük katkı sağlıyor. ” diye konuştu.

 

“MANAVGAT’IN TADI VAR” “BİZİM TADIMIZ BAŞKA”

 Başkan Güngör, Manavgat’ın MATSO olarak fuarda yöresel ürünlerini şık tasarımlı MATSO standında Manavgat’ın tadı var”, “Bizim tadımız başka” sloganları ile tanıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek fuarda kentimizde yetişen yöresel ürünlerimizin kendisine has aroması ve tadı olduğunu anlattık. Yöresel ürünlerimizi tanıtarak ekonomiye kazandırmak istiyoruz” dedi.

 

BAŞKAN GÜNGÖR, HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

 MATSO olarak Manavgat’ın yöresel ürünlerini tanıtarak ekonomiye kazandırmak amacıyla fuarda açtıkları standı ziyaret eden herkese teşekkür eden Başkan Güngör, “11. Yöresel Ürünler Fuarı’nda MATSO standımızı ziyaret eden veya gelemeyip samimi dileklerini paylaşan tüm üyelerimize ve dostlarımıza MATSO ailesi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 
Bu haber 79 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 99, toplam 9159789 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net