ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Antik Side Gastronomi ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Bekir Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Gökkaya, Hatice Sophie Duran ve Dernek Sekreteri Ali Başkır ile birlikte Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)’yu ziyaret etti. Ziyarette Antik Side ve bölge turizminin sorunları konuşuldu.

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, kum, güneş ve kültür turizminin yanı sıra tanıtım ve gastronominin turistlerin ülke tercihlerinde çok etkili olduğunu söyledi.

 Antik Side’nin, bölge turizminin dünyaya açılan penceresi olduğunu kaydeden MATSO Başkanı Güngör “ Antik Side aynı zamanda tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir açık hava müzesidir, insanlığın önemli bir kültür havzasıdır. Bu özelliklere kum ve güneşte eklenince Side bölge turizminin lokomotifi haline geliyor. Turistlerin Manavgat bölgesini tercih etmelerinde Antik Side’nin çok önemli bir etken olduğunu biliyoruz ”dedi.

Bu kadar önemli bir turizm markasının gastronomi alanında üst seviyede bir hizmet vermesi gerektiğinin altını çizen Başkan Güngör” Antik Side Gastronomi Ve Yatırımcılar Derneği çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Artık turizmde o bölgeye ait otantik tatlar ve mutfak çeşitliliği özel tercih sebebi sayılıyor” diye konuştu.

Antik Side Gastronomi ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Bekir Turan ise Başkan Seydi Tahsin Güngör’e Side’nin ve turizmin sorunlarını anlattıklarını belirterek, “ Seydi Başkanımın turizmin sorunlarına oldukça hakim olduğunu gördük. Başkanımın turizmin sorunlarını yetkili kurumlara ulaştıracağına inanıyoruz. Çalışmalarında başarılar dileriz “dedi.

 
Bu haber 142 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3436, toplam 9159594 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net