ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) Müteşebbis Heyeti Ekim Ayı Olağan Toplantısı MATSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda önceki dönem Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in tayininin çıkması nedeniyle boşalan OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığına katılımcıların oybirliği ile Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir seçildi. Gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda konuşan Manavgat Kaymakamı Akdulkadi Demir, Manavgat OSB’nin MATSO ve Manavgatlılar tarafından uzun yıllar yapılan çalışmalar sonucu kurulduğunu belirterek OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesi ile ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını söyledi. Demir, “Burada Manavgat olarak OSB’yi kurarak güzel bir başlangıç yapmışsınız. Manavgat OSB’nin kurulmasında büyük emekleri olan ve her gittiğimiz yerde yaptığı hizmetlerle takdirle yad edilen önceki dönem Başkanımız Ahmet Boztaş’a Allahtan rahmet diliyorum. Hizmetleri kaldığı yerden aynı şekilde yeni başkanımız ve müteşebbis heyetimizle birlikte sürdürüyoruz. Sizlerle birlikte güzel hizmetlere imza atmak istiyoruz” dedi.

ORTAK AKILA ÖNEM VERİYORUZ

İstişarelere önem verdiklerini kaydeden Kaymakam Abdulkadir Demir, Manavgat için ne gerekiyorsa el birliği yapmak istediklerini söyledi.  Manavgat için ortak kısa orta ve uzun vadede herkesçe uygun görülen projeler yaparak ortak akılla hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapan Kaymakam Abdulkadir Demir, “ Her şeyin en güzeli en iyisi ve en doğrusu mümkün. Buda ortak akılla mümkün. Manavgat’ın ihtiyacı olan ve yapılması gerekenler konusunda iyi bir fizibilite yaparak güzel hizmetler yapmak istiyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN GÜNGÖR TEBRİK ETTİ

MATSO ve Manavgat OSB Başkanı Seydi Tahsin Güngör ise Kaymakam Abdulkadir Demir’e OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı görevinin hayırlı olsun olmasını dileyerek başarılar diledi.

MANAVGAT EKONOMİSİ OSB İLE DAHA DA GÜÇLENECEK

Manavgat ekonomisinin iki önemli başat sektörünün olduğuna vurgu yapan Başkan Güngör, “Bunlardan birisi turizm diğeri de son zamanlarda gelişme gösteren tarım” dedi.

TARIMDA ÜRÜNLER İŞLENECEK TURİZMDE KALİTELİ ÜRÜN DAHA DA UCUZA ALINACAK

Manavgat OSB nin tam olarak faaliyete geçmesi ve iş sahalarının kurulması ile her iki sektörü de  bulunduğu noktadan daha da yukarı taşıyacağını ifade eden Başkan Güngör, tarımda ürünlerin işlenmesi için kurulacak tesisler ile turizme daha kaliteli ürünün daha da ucuza temin edileceğini söyledi. Güngör, “Turizmde müthiş bir tüketim potansiyeli olmasına rağmen daha önce OSB olmağı için birçok ürün işlenemiyordu. Buda yeterli tesisleşme olmadığı için birçok ürün tedarikçi firmalar tarafından dışarıdan temin ediliyor. OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesi ve tesislerin kurulması ile bu pazara ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacak bir boyut kazandırılacaktır. Buda üretim ulaşım maliyetini ortadan kaldıracağı için turizm sektörü de daha ucuza mal satın alabilecektir. Tarımda ise ürünlerin işleneceği fabrikalarda tesislerin olmaması sebebiyle tarım ürünleri işlenmeden piyasaya sürüldüğü için nerdeyse maliyetine satılmaktadır. OSB ile birlikte tarım ürünlerinin işlenerek piyasaya sürme şansı doğacaktır. Bu şekilde hem turizmin hem tarımın potansiyelini hesaplayarak kurduğumuz OSB Manavgat’ımızın gelişmesine ve ekonomisine çok ciddi bir ivme kazandıracaktır” diye konuştu.

 
Bu haber 108 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3356, toplam 9159514 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net