ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

MATSO şehre üniversite kazandırılması için ‘MATSO Manavgat Üniversite Komisyonu’ nu kurarak yeniden çalışmalara başladı. MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör başkanlığında oluşan komisyonda yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri yer alıyor.

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, kurum olarak görevlerinin üyelerine hizmet etmekle birlikte Manavgat'ın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmesine katkı sağlamak olduğunu vurguladı.   MATSO olarak kuruldukları günden bugüne kadar 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun verdiği yetkiler çerçevesinde çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Başkan Güngör, yaptıkları çalışmalardan birinin de eğitime yönelik çalışmalar olduğunu vurguladı.

MATSO OLARAK EĞİTİM DÜNYASINA OKULLAR KAZANDIRDIK

Başkan Güngör, MATSO olarak üyelerden aldıkları güç ve her şeyi devletten beklememe anlayışıyla MATSO Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Ana sınıfı ve 2016 yılında MATSO Turizm Fakültesini eğitim ve öğretim dünyasına kazandırdıklarını hatırlattı. Başkan Güngör, geçmişten bugüne şehre üniversite kurulmasının her Manavgatlının hayali olduğunun altını çizdi.

MATSO TURİZM FAKÜLTESİ İLE ÜNİVERSİTELİLEŞME YOLUNDA BÜYÜK BİR ADIM ATTIK

 2016 yılında Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin açılması ile üniversiteleşme yolunda büyük bir adım attıklarını hatırlatan Başkan Güngör, MATSO olarak şehrin ilk fakültesini kazandırdıklarını kaydetti.

Fakültenin açılmasında emeği geçen başta MATSO’nun Merhum Başkanı Ahmet Boztaş olmak üzere herkese teşekkür eden başkan Güngör şunları söyledi; “Bakanlarımıza, Mülki idare amirlerimize, Milletvekillerimize, Belediye başkanlarımıza, Merhum Başkanımız Ahmet Boztaş ile bu güne kadar emeği geçen yönetim kurulu başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize, tüm kurullarımıza,  siyasi parti temsilcilerimize, bürokratlarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.”

MATSO MANAVGAT ÜNİVERSİTE KOMİSYONU

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör kurulma aşamasında olan Manavgat Üniversitesi’nin Manavgat’ın sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamında hayati bir öneme sahip olduğunu belirtti. Başkan Güngör “Manavgat’a Üniversite kurulması için “MATSO Manavgat Üniversite Komisyonu” nu kurarak yeniden çalışmalara başladık. Şehrimizde üniversite kurulması için çok geniş bir konsensüs sağlanmış durumda. Manavgat’a üniversite kurulması için tüm siyasiler geçmişte söz vermişti. Manavgat’a üniversite kurulması konusunda komisyon olarak tüm üyelerimiz ve halkımızın da desteğiyle çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

SENATO, ÜÇÜNCÜ FAKÜLTE’NİN AÇILMASINI YÖK’ÜN ONAYINA SUNDU

Başkan Güngör yaptığı açıklamada “ Binbir emek ve mücadele ile kurulan iki fakültemizin ve bir yüksek okulumuzun yanı sıra üçüncü fakültemiz YÖK onayındadır. 2016 yılında inşaatını yaparak Akdeniz Üniversitesine bağışladığımız MATSO Turizm Fakültesi’nin yanı sıra Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile Manavgat Meslek Yüksek Okulu eğitim ve öğretimi aktif olarak sürdürüyor. Üçüncü fakültemizin  ( Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi) açılması ise 13 Mayıs 2020 yılında Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi açılmasının uygun olduğuna karar vererek konunun YÖK Başkanlığının onayına oy birliği ile karar verilmişti. Manavgat Üniversitesi’nin kurulması için Manavgat imkânlarını sonuna kadar zorlayarak fiziki anlamda yapılması gereken tüm gereklilikleri yerine getirmiştir. MATSO olarak yetkili kurum ve kuruluşların onayına kalmış olan Manavgat Üniversitesi’nin kurulması sürecinin takipçisi olacağız. Yapılması gereken ne varsa yapacağız” diye konuştu.

 
Bu haber 410 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 1424, toplam 10373752 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net