ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Kaymakamlığı ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) işbirliği ile projelendirilen ve  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)’nın desteklediği Tarihi Selçuklu Kervan Yolunu alternatif turizme kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. İhaleyi alan firma tarafından keşif çalışmaları yapılan ve rotası oluşturulan tarihi yolda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Antalya Orman İşletme Şube Müdürü Abdullah Yüksel, Manavgat Orman işletme Müdürü Aydın Açıkbaş ve Antalya Orman İşletme Müdürlüğü Peyzaj Mimarı Ozan Özer’in katılımı ile incelemelerde bulundu.

GÜZERGÂHLARA TABELA DİKİLECEK

İncelemenin ardından açıklama yapan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın Beyşehir’e giderken kullandığı tarihi yolu alternatif turizme kazandırmak amacıyla yaptıkları çalışmalarda son aşamaya geldiklerini belirterek belirlenen güzergâhlara tabelaların dikileceğini söyledi.

MANZARASIYLA ÇOK İLGİ DUYACAK BİR YOL HALİNE GELECEK

 Tarihi yolun Manavgat’ın Karakaya Mahallesinden başlayarak Beyşehir sınırına kadar devam ettiğini ifade eden Güngör,  yolun Manavgat sınırları içerisinde kalan bölümünde birçok etap belirledik ve rota çalışmasını oluşturduk. Doğaseverlerimiz ve trekkingcilerimiz uygulamayı açarak yolda rahatlıkla yürüyebilecek. Bu etaplar tarihi, doğal yapısı ve eşsiz manzarasıyla çok ilgi duyacak bir yol haline gelecek. Yolun turizmimize bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BÖLGEMİZ TURİZMİNE BİR ALTERNATİF KAZANDIRMIŞ OLDUK

Doğa turizminin öneminin her geçen gün daha da arttığını ifade eden Güngör, “ kovid 19 salgının ardından alternatif ve doğa turizminin önemi daha da arttı. Bölgemizde icra edilen deniz, kum, güneş turizm üçlüsüne tarih doğa ve spor turizmi de eklenecek. Bu çalışma ile bölgemiz turizmine bir alternatif kazandırmış oluyoruz.  Manavgat’a farklı branşları da içinde barındıran çok güzel yürüyüş rotası kazandırıyoruz.” diye konuştu.

TARİHİ YOL İLE İLGİLİ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TANITIM ÇALIŞMALARINI KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ

Tarihi yolun ihalesini alan firma tarafından yolun tüm etapları ile ilgili fotoğraf ve video çalışması yapıldığını anlatan Başkan Güngör,  çalışmaları yolun tanıtım argümanı olarak kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

 

 
Bu haber 73 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 616, toplam 8674964 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net