ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ
BAŞKAN GÜNGÖR  “TURİZM SEZONUNDAN UMUTLUYUZ”

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “2022 yılı turizm sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Güngör yaptığı değerlendirmelerde “2022 yılı turizm sezonuna girmiş bulunmaktayız. Turizm sektörü bölge ekonomisinin başat sektörüdür. Bölge ekonomisinin ana gövdesini son 35 yıldır turizm oluşturuyor. Maalesef son üç sezondur yaşanan bir takım küresel felaketler ve bölgesel sıkıntılardan dolayı beklenilen düzeyde bir turizm sezonu geçiremedik. Sürekli biriken sorunlar turizm camiasının beklentilerini ve geleceğe dair umutlarını sürekli bir sonraki sezona ertelemesine neden oluyor” dedi.

Geçirilen üç sezonda yaşanan zorlukların altını çizen MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 2022 turizm sezonu için olumlu görüş belirtti.

 

REZARVASYON İPTALİ YOK DENECEK KADAR AZ

Başkan Güngör,  “2022 yılı turizm sezonu hazırlıklarını yaptığımız günlerde Ukrayna-Rusya savaşının patlaması ‘Bu sezonda mı olmayacak’ kaygılarının yaşanmasına neden olmuştu. Bütün olumsuzluklara rağmen önümüzde duran tablo umut vericidir. Rezervasyon iptallerinin yok denecek kadar az olması ve yıllar sonra bazı Avrupa ülkelerinden tatil için yeniden Türkiye’ye yönelimin artması önümüzdeki sezon adına umutlarımızın artmasına neden olmuştur” dedi.

 

KREDİBİLİTE TABLOSU YENİDEN DÜZENLENMELİ

Dünyada yaşanan pandemi koşullarının yarattığı ekonomik daralmayı en yoğun biçimde turizmcilerin yaşadığının altını çizen Başkan Güngör,  “Özellikle bizim bölgemizde yaşadığımız pandemi şartlarına bir de yüzyılın Manavgat Yangını eklenince ödemeler dengesinde ciddi anlamda tıkanmalar yaşandı. Koşulların ortaya çıkardığı ödemelerde yaşanan gecikmeler iş dünyasında turizmcinin kredibilite tablosunun negatif görünmesine yol açtı. Bu durum turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin krediye ulaşmasını oldukça zorlaştırıyor. Bugün itibarı ile Manavgat iş dünyasının en önemli sorunlarının başında krediye ulaşamama ya da çok yüksek faizlerle ulaşılması geliyor. Yetkililer acil olarak turizmciye özel bir kredi ve birikmiş ödemelerin yapılandırılması konusunda bir çalışma başlatmalıdır. Bu konuda yaptığımız çalışmaları ve sektör temsilcileri ile birlikte oluşturduğumuz raporları TOBB üzerinden ilgili kurumlara ilettik” diye konuştu.

 

TURİZM HAFTAMIZ KUTLU OLSUN

Tüm turizmcilerin Turizm Haftasını kutlayan Başkan Güngör, “Turizm sezonunun başladığı bu günlerde sezonun bölgemiz adına bol kazançlı ve yüz güldüren bir şekilde geçmesini diliyorum. Tüm turizmcilerin 15-22 Nisan Turizm Haftası kutlu olsun" dedi.

 
Bu haber 561 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3312, toplam 9715185 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net