ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Ekonominin dirençli hale gelmesi için çaba gösteriyoruz

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile MATSO’yu ziyaret etti. Ziyarette Ak Parti heyetini MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Ziyarette konuşan Başkan Boztaş, Oda çalışmaları hakkında bilgiler vererek MATSO’nun şehre önemli katkılar sağladığını söyledi.  İlçe ekonomisin çeşitlenmesi için çaba gösterdiklerini aktaran Başkan Boztaş, “Göreve geldiğimizden bu yana turizm ve ticaretin yanı sıra kentimizde ekonominin çeşitlenmesi için çaba gösteriyoruz. Kentimizde tarımın yatırım yapılabilir sektör olması, Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin kurulması, Manavgat’a bir üniversite kazandırılması, kentin ihracat potansiyelinin artırılması gibi birçok alanda çaba gösteriyoruz” dedi.

 

MATSO olarak şehre önemli katkılar sağladık

MATSO’nun geçmişten bu güne eğitime katkılar sağladığını kaydeden Başkan Boztaş, kendileri döneminde de şehre üniversite kurulmasının ilk adımı olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesini yaptıklarını söyledi. Manavgat’ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğini kaydeden Başkan Boztaş, “hem sayın bakanlarımızın, siyasilerimizin Antalya’da 6. üniversitenin Manavgat’a kurulması konusunda sözleri var. İnşallah oraya doğru da gidiyoruz. Bunun önünü açan bir kurum olmaktan dolayı da mutluyuz” diye konuştu.

 

Manavgat OSB’yi kurduk

Kent ekonomisinin risklere karşı daha dirençli hale gelmesi için Manavgat OSB’nin kurulması için göreve geldiklerinden bu yana çaba gösterdiklerini söyleyen Boztaş,  “ OSB’nin kuruluşunu geçen aylarda tamamladık. Müteşebbis heyeti ve yönetim kurulunu oluşturduk. Yer seçimi gerçekleşti. Bakanlıktan onay çıktı. Resmi olarak OSB’yi kurduk. MATSO binamızda bir Odada faaliyetlerimizi yürütüyoruz.  Arazinin devri için müracaatımızı gerçekleştirdik. İnşallah OSB’nin tamamen kurulması ile kent ekonomisi daha dirençli hale gelir” dedi.

 

Tarımın yatırım yapılabilir sektör olması için raporlar hazırladık

 

MATSO olarak tarımın yatırım yapılabilir sektör olması amacıyla göreve geldiklerinden bu yana çaba gösterdiklerine vurgu yapan Boztaş,  MATSO olarak hazırladıkları raporlar ile yatırımcıya yol gösterici olduklarını kaydetti. Kentte son 5 yılda tarıma ciddi yatırımların yapıldığını aktaran Başkan Boztaş, Manavgat’ta tarım faaliyetlerinin artması salgın döneminde özellikle turizmde çalışan bir çok kişinin tarım alanında iş imkanı bulmasını sağladığını belirtti.

Başkan Boztaş, İl Başkanı Taş’a MATSO üyelerinin sorun ve taleplerini iletti.

 

Verdiği bilgiler ve MATSO olarak yaptıkları çalışmalar için Başkan Boztaş’a teşekkür eden AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise Ak parti  Antalya il kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manavgat’a hastanesi yapılması için söz verdiği hatırlatarak bunun çok önemli olduğunu söyledi. Manavgat OSB’ye Manavgat’ın ihtiyacı olduğunu bildiklerinin altını çizen Taş, kurulma öncesinde kendilerinin de Antalya milletvekilleri ile OSB’nin kurulması konusunu ve işlemlerini bakanlıklarda yakından takip ettiklerini belirtti.

Taş, Manavgat’a üniversite kurulması konusunun geçtiğimiz aylarda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ak Parti Antalya Milletvekilleri ile yapılan toplantıda gündeme geldiğini söyledi. 

 Manavgat’ın tarım ve turizmi ile Antalya’nın en güçlü ilçelerinden birisi olduğunu belirten Taş, Antalya’da turizminde yatak kapasitesi açısından Manavgat’ın en büyük olduğunu ve turizm işletmelerinin açılmaya devam ettiğini kaydetti.  

MATSO yönetimi, Başkan Boztaş’ın yaptığı çalışmaların kent ekonomine güç verdiğini kaydeden Başkan Taş, iş inşalarının salgına rağmen yatırım yaptığını ve ekonomiye katkı sağladığını belirtti.

 
Bu haber 253 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3468, toplam 8236299 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net