ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, göreve gelmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve gelecekte yapacakları faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. River Suite Hotel’de düzenlenen basın toplantısında MATSO Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. 
Toplantıda, Covid 19 nedeniyle hayatını kaybeden MATSO eski Başkanı Ahmet Boztaş’ın hastalanma tedavi sürecine değinen Güngör, “Rahmetli Ahmet Başknımız yaptığı hizmetlerle Manavgat’ta iz bıraktı. Yaptığı çalışmalarla bugün herkes ‘Manavgat’tan bir Ahmet Boztaş geçti, mekânı cennet olsun’ diyor” dedi. Başkan Seydi Tahsin Güngör, merhum başkan Ahmet Boztaş’ın yolunda ilerleyerek kaldığı yerden projelerini sürdürdüklerini söyledi. MATSO olarak ismini yaşatmak amacıyla MATSO Meclis Toplantı Salonuna oy birliği ile verdiklerini kaydeden Güngör, “Başkanımız Manavgat, iş dünyasına ve MATSO’ya çok büyük hizmetler yaptı.  Meclis ve yönetim olarak Başkanımızın bıraktığı bayrağı kaldığı yerden azimle çalışarak aynı şekilde sürdüreceğiz” dedi. 
Göreve gelmesinin ardından bir çok toplantı yaptıklarını kaydeden Başkan Güngör, “Komitelerimiz ile toplantılar yaparak üyelerimizin sorunları masaya yatırdık. Üyelerimizi ziyaret ederek saha da yaşadıkları sorunları aldık. Üyelerimiz bize ne kadar talep iletirse bizde o kadar çözüm noktasına gidiyor ve çözüyoruz. Salgının devam etmesi ve işyerlerinin kapalı olması bölge ekonomisini ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Bizde üyelerimizin sıkıntılarını yerel yetkililerden, Ankara’da başta TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere bütün ilgili mercilere ilettik. Bunların sürekli takipçisi olduk ve talep ettik. Üyelerimizin yaşadığı sorunlar ilgili TOBB’a sürekli yazılar yazdık. Taleplerimiz hepsinde de sonuç  aldık” dedi.
 
MANAVGAT EKONOMİSİNİ ÇEŞİTLENDİRMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ
 
Manavgat ekonomisinin çeşitlendirilmesi ve güçlendirilmesi yönünde çaba gösterdiklerini ve bu nedenle Oda olarak bir dizi çalışmalar yaptıklarını söyledi. Merhum Başkan Ahmet Boztaş’ın yapmış olduğu hizmetlerin üzerine koyarak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Güngör,  meclis ve tüm oda organlarının ile birlikte hareket ederek iş dünyasına ve Manavgat’a güzel hizmetler yapacaklarını söyledi. Başkan Güngör sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Manavgat bir turizm kenti. Bunu tespit edelim. Turizm en hassas sektörlerden bir tanesi. Herşeyden etkileniyor. Bunun için kent ekonomisini çeşitlendirmemiz gerekiyor. Bu amaçla turizmin yanı sıra tarım, eğitim ve organize sanayi bölgesi (OSB) bizim için önemli. Turizm, ticaret, tarımın yanı sıra kent ekonominin çeşitlenmesi için çaba gösteriyoruz. Kentimizde tarımın yatırım yapılabilir sektör olması, Manavgat Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) kurulması, Manavgat’a bir üniversite kazandırılması, kentin ihracat potansiyelinin artırılması gibi birçok alanda çaba gösteriyoruz”
 
TURİZME YÖNELİK ÇALIŞMALAR
 
Manavgat-Side Turizm destinasyonun Antalya’nın en büyük turizm destinasyonu olduğunu vurgulayan Başkan Güngör, Antalya’ya gelen turistin üçte birinin Manavgat bölgesine geldiğini söyledi. Turizmde ürün ve pazar çeşitlendirme amacıyla çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Güngör, 17 ülkede turizm fuarlarında ve yurt içi fuarlarında stant açarak bölge tanıtımı ve alternatif turizme yönelik çalışmaları sürdüreceklerini söyledi. 
Selçuklu Kervan Yolu ile ilgili çalışmalarda son aşamaya geldiklerini kaydeden Güngör, Kervan yolu projemizi tanıtımına yönelik çalışmalar başlayacağız. Bölgemizin kış aylarında da daha canlı hale gelerek turist ağırlaması için otellerimizin sportif alt yapılarının geliştirilmesi için turizmcilerimize çağrıda bulunacağız” dedi.
 
TARIM FALİYETLERİ 
 
Manavgat’ta turizm ve ticaretten sonra en büyük sektörün tarım olduğunu kaydeden Başkan Güngör, tarımda ürün çeşitliğinin sağlanarak ürün yığılmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Bölgede nitelik ve katma değeri yüksek ürün elde edilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Güngör, daha önce olduğu üyelere yönelik bu konuda seminer ve raporlar hazırlamaya devam edeceklerini belirti. 
 
MANAVGAT’IN ÜNİVERSİTE KURULMASI 
 
MATSO’nun geçmişten bu güne eğitime çok katkılar sağladığını kaydeden Başkan Güngör,  MATSO olarak anaokulu ve Denizcilik Lisenin yanı sıra 2016 yılında MATSO Turizm Fakültesini yaptıklarını söyledi. Manavgat’ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğini kaydeden Başkan Güngör, “hem sayın bakanlarımızın, siyasilerimizin Antalya’da 6’ncı üniversitenin Manavgat’a kurulması konusunda sözleri var. Şehre ilk fakültenin kurulması ve inşaatını yapan kurum olmaktan dolayı da mutluyuz. Mevcut fakültelerin tamamlanmasıyla birlikte hayalimiz olan Manavgat üniversitesini hayata geçirilmesine yönelik çaba göstereceğiz. Merhum Ahmet Boztaş başkanımızın koymuş olduğu 10 yılda 25 bin öğrenci hedefine ulaşmak için çalışacağız” diye konuştu.
 
MANAVGAT OSB’Yİ KURDUK
Manavgat ekonomisinin risklere karşı daha dirençli hale gelmesi için OSB’yi kurduklarını kaydeden ve tahsis konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan  Başkan Güngör, “Arazinin devri için müracaatımızı gerçekleştirdik. İnşallah OSB’nin tamamen kurulması ile kent ekonomisi daha dirençli hale gelir” dedi.
 
Başkan Seydi Tahsin Güngör, ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ ve ‘Manavgat’ta İş Var’ fuarlarını düzenlemeye devam edeceklerini, bunun yanı sıra başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde yurt içinde ve yurt dışındaki fuarlara Manavgat’ı tanıtmak amacıyla katılacaklarını söyledi.
 
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, turizm sezonunun açılmasıyla birlikte D400 karayolunda uzun kuyruklar oluşmaya başladığını anlatarak, “Bu trafik yoğunluğu azaltmak için Gültepe ve Ilıca Kavşağı’na battı çıktı yapılarak trafiğin rahatlatılması gerekiyor. 
 
Ayrıca Gündoğdu Mahallesi’nden Serik İlçesinin Boğazkent Mahallesi’ne turizm yolunun mutlaka yapılması için MATSO olarak çeşitli kurumlara yazılar yazdık” dedi.
 
Bu haber 65 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 385, toplam 8674733 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net