ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

Manavgat Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) Müteşebbis Heyeti Aralık Ayı Olağan Toplantısı Manavgat Kaymakamı ve Manavgat OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Abdulkadir Demir başkanlığında Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. MATSO ve Manavgat OSB Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör ile Müteşebbis heyet üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manavgat Kaymakamı ve OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Abdulkadir Demir, OSB’nin ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını belirterek faaliyete geçmeden çok iyi bir fizibilite ve planlama çalışması yapacaklarını söyledi. Demir, “Manavgat’ın ihtiyacı olan ve diğer sektörlere katkı sağlayacak iş kolları konusunda iyi bir fizibilite yaparak güzel hizmetler yapmak istiyoruz” diye konuştu.

 

GÜNGÖR, İYİ BİR PLANLAMA KENT EKONOMİSİNİ DAHA DA YUKARI ÇIKARIR

MATSO ve Manavgat OSB Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör ise OSB’de kurulacak iş kollarını kentin ekonomisine değer katacak sektörlere yönelik yapmayı hedeflediklerini belirterek kent ekonomisinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çok ciddi bir planlama ve fizibilite çalışması yapacaklarını söyledi.   Güngör, tam olarak faaliyete geçmesi ile OSB’nin kent ekonomisini bulunduğu yerden daha da yukarıya çıkaracağını söyledi.

Manavgat ekonomisinin iki önemli sektörünün olduğuna vurgu yapan Başkan Güngör,  “Bunlardan birisi turizm diğeri de son zamanlarda gelişme gösteren tarım” dedi. Kentin ihtiyaçları ve önemli sektörlerine katkı sağlayarak ekonomisini güçlendirecek iş kollarının belirlenmesinin önemine işaret eden Başkan Güngör, “planlama ve fizibilite çalışmasını çok iyi yapmalıyız. OSB’de kurulacak tesislerin hem diğer sektörlere katkı sağlayacak hem de kent ekonomimizi güçlendirecek iş kolları olmalıdır” diye konuştu.

Manavgat OSB’ nin faaliyete geçmesi ve iş sahalarının kurulması ile diğer sektörleri de bulunduğu noktadan daha da yukarı taşıyacağını ifade eden Başkan Güngör, tarımda ürünlerin işlenmesi için kurulacak tesisler ile turizme daha kaliteli ürünün daha da ucuza temin edileceğini söyledi.

 

OSB KURULACAK ALANI İNCELEDİLER

Toplantının ardından Müteşebbis heyet OSB yapılacak arazide incelemelerde bulunuldu.

 
Bu haber 228 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 2457, toplam 10246495 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net