ˮÜYESİ MUTLU BİR ODA EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR MANAVGATˮ

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyelerinin yer aldığı heyet ile birlikte MATSO’yu ziyaret etti. Ziyarette heyet MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Baykal Özden tarafından karşılandı. Heyette 1. Bölge - Batı Akdeniz Temsilcisi, TOBB Antalya KGK Başkanı Serap Kocaoğlu, 2. Bölge - Doğu Akdeniz Temsilcisi, TOBB Mersin KGK Başkanı Ayla Harp, 6. Bölge - Doğu Anadolu Temsilcisi, TOBB Erzurum KGK Başkanı Feride Eda Çalıkuşu, 7. Bölge - İç Anadolu Temsilcisi, TOBB Nevşehir KGK Başkanı Gülper Gündüz Yassı, 8. Bölge - Doğu Marmara Temsilcisi, TOBB Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın, 10. Bölge - Ege Temsilcisi, TOBB Aydın KGK Başkanı Esen Türker, 12. Bölge Temsilcisi, TOBB İstanbul KGK Başkanı Hatice Güner Kal, TOBB İzmir KGK Başkan Yardımcısı Zeynep Öner ile TOBB Antalya KGK İcra Komitesi Başkan Yardımcıları Nesibe Yıldız, Serpil Peker, Mine Bayram Bilgici, TOBB Antalya KGK İcra Komitesi Üyeleri Sibel Özdoğan, Dr. Serpil Akçacıoğlu ile TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Saygın Baban ve TOBB Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir yer aldı.

 

YANGIN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Daha sonra MATSO Toplantı Salonunda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan MATSO Yönetim Kurulu başkanı Seydi Tahsin Güngör katılımcılara yangın ile ilgili bilgiler vererek Manavgat’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük yangınını yaşadığını söyledi. Yangının 28 Temmuz 2021 tarihinde 4 ayrı noktadan başladığını hatırlatan Güngör,  10 gün süren yangının acı bir tablo oluşturduğunu ve Manavgat’ta çok sayıda Mahallede büyük hasarlar bıraktığını söyledi. Bölgede meydana gelen yangınlarda 7 kişinin hayatını kaybettiğine değinen Güngör,  “60 bin hektarlık alan zarar gördü. Bazı mahalleler bu afetle adeta yok oldu. Çok sayıda üyemiz ve halkımıza ait işyeri çok büyük zararlar gördü. Yaklaşık 850 kişi yaralandı. Ağır, orta, hafif hasarlı olmak üzere 2331 yapımız zarar gördü. Yaklaşık 300 büyük baş 3500 küçükbaş, 30.000 kanatlı hayvan, 2500 adet arı kovanımız ile doğa da yaşayan binlerce canlılarımız telef olmuştur” dedi. İlçemizde maddi ve manevi zararlara neden olmuş, yangın felaketi pandeminin de henüz tam olarak bitmediği bir süreçte acılarımızın ve üzüntülerimizin alevlenmesine sebebiyet vermiştir. Ülkemiz, bu büyük yangınla tek yürek olarak mücadele vermiştir. Bu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan ve destek olan başta TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm camiaya Odamız ve Manavgat İş Dünyası adına teşekkür ediyorum” dedi.

MATSO OLARAK KRİZ MASASI OLUŞTURDUK

 

Yangının çıkmasının ardından MATSO olarak hemen kriz masası oluşturduklarını kaydeden Güngör,  “yangın bölgeleri ve yangından zarar gören üyelerimiz ve vatandaşlarımızı acılarını paylaşarak yapılması gereken bir çok konuda destek olduk” dedi.

Yangının yaralarını sarmak ve bölge işletmelerine destek olunmasına katkı sağlamak amacıyla bir çağrıda bulunduklarını söyleyen Başkan Güngör, MATSO olarak sosyal medya üzerinden Manavgat Sizi bekliyor çağrısı ile tüm tatilcileri Manavgat’a davet ettiklerini belirterek her bir rezervasyonun, yeni filizlenen tohum gibi yeni bir umut demek olduğunu söyledi. Başkan Güngör,  TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ve üst kurul icra komitesi üyelerine ziyaretleri için teşekkür etti.

 

YANGINDAN ZARAR GÖRENLER İÇİN PROJELER GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ise yangının başladığı andan itibaren olayı yakından takip etiklerini belirterek Türkiye tarihinin en büyük yangın felaketinin Manavgat’ta yaşandığını söyledi. Manavgat’ta yaraları sarmak acıları paylaşmak ve yapılabilecekler konusunda projeler geliştirmek ve incelemeler yapmak üzere Manavgat’a geldiklerini kaydeden Öztürk, sizleri ve yangından zarar görenleri dinlemeye geldik” diye konuştu. Toplantıda tüm katılımcılar söz alarak yangın ile ilgili yapılabilecekler konusunda fikirlerini belirttiler.

Toplantının ardından TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ve üst kurul icra komitesi üyelerinden oluşan heyet ile birlikte yangından zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.

 

 
Bu haber 195 kez okunmuştur.

MATSO

İlçemizde Oda kurulmadan önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir ajanlık bulunmaktaydı. Ajanlıkta birçok odada bulunmayan üye sayısına ulaşılmıştı. Ulaşılan üye sayısı 1860 idi...

MATSO HAKKINDA... 

Duyurular ve Etkinlikler

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, duyuru, etkinlik ve haberleri ile Manavgat ve çevresinde güncel olayları ve eğitimlerin hem takipçisi, hemde öncüsüdür...

MATSO İletişim

Manavgat Ticaret Sanayi Odası

Tel: (0242) 742 83 80 - 742 38 02

Gsm:  530 321 06 56

Fax: (0242) 742 83 81

MATSO Sosyal Ağ

 MATSO etkinlik ve haberlerini Facebook veya Twitter üzerinden de takip edebilirisiniz.

 
Görüşleriniz Önemli

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

 

Tüm Hakları Saklıdır © Manavgat Ticaret Sanayi Odası Bugün 3300, toplam 9019504 ziyaretçi...

Tasarım ve Uygulama: Bilya.net